Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Régi Játéktér :: Volentis ûrállomás :: Civil zónák Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Vetítőterem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Anonymous
Vendég
Vendég



#21Hétf. Jan. 28, 2019 9:51 pm
Callum & Sam
No tessék, én se gondolnám, hogy mindig ott lenne, de ezek szerint nálam pont ott volt. Jobb is, hogy nem emlékszem a pillanatra, talán kellemetlenül érintene.
- Ezt örömmel hallom! - bár ha probléma is lett volna, intézkedtek volna. Callum a felelős az alvó programért és bizonyára jól csinálja azt, amit csinál, mivel én is épen és egészségesen aludtam át ötven évet, most pedig itt vagyok, és nincsenek utóhatások. Legalábbis egyelőre. Tisztában vagyok vele, hogy milyen fontos a szerepe, akár csak a többi tanácsosé, egyszerűen a módszereikkel nem értek egyet. Ahogy azt se értem, hogy miért akar William ellen uszítani, mert érezhetően ezt teszi. Tudni akarom a választ, így nézek bele szemeibe, nem pillantva félre. Miért legyek gyáva? Egyébként is bármit megtehetne velem, tudom jól, hogy nem sokat jelentek. Az őszinte visszakérdezés viszont meglep, de egyenes választ mégse kapok.
- Tippjeim vannak, de engem a valós indok érdekel. - mégis érzem, hogy erre nem fogok választ kapni, de idővel remélhetőleg igen, ha már ezt állítja. Kíváncsi vagyok, nem is kicsit, és még csak tagadni se próbálom. Jó ok... mi a franc lehet a háttérben? És miért érdekli őt, hogy vannak-e barátaim? Nem gondoltam eddig bele azokba a dolgokba, amiket most elárul, de némileg úgy érzem, mintha megfagyna körülöttünk a levegő. Hirtelen meg se tudok szólalni a döbbenettől, főleg azért nem, mert úgy érzem, hogy túl rövid idő alatt túlságosan is jól kiismert. Jobban, mint akár William... és ez ijesztő. Vőlegényem igyekszik mindig kedveskedni nekem, mégse ér el vele semmit, engem nem lehet így megvenni, de ahogy Callum mondja, akadnak más eszközök, a barátaim. Ő bizonyára kihasználná.
- Maga remek emberismerő, Jenkins tanácsos. - kezdek bele, de nehezen találom a szavakat. - És köszönöm a tanácsot! - nem vágok vissza, nem háborodom fel, túlságosan is elgondolkodtatott a férfi és ezekkel a szavakkal még inkább tett róla, hogy rettegjek a rám váró házasságtól. William könnyedén elérhet bármit, mert amit meg akar kapni, azt megkapja, akár csak a többi consiliumi tag is. Félelmetes velük a társalgás, Bernard és Oscar mellett is ezt éreztem, de Callum mégis valahogy más. Egyikükkel se jó rosszban lenni, bár Oscarnál egyszer már sikeresen kihúztam a gyufát. Bernard kedves volt, szimpatikussá vált, de sejtem, hogy Ő is csak egy szép köntösbe bújt arra az időre, amíg velem beszélgetett. Értékelem, hogy Jenkins most őszinte velem, és ezt az érzést a liftben is megerősíti bennem. Nem kertel, egy pillanatra se, így pedig belőlem is kicsúszik egy mondat, mely talán hiba, de megtörténik....
- Mintha lett volna esélyem nemet mondani. - nem tagadom tehát le az, hogy nem akartam férjet magamnak. Minek tegyem? Az eddigiekből világossá vált számomra, hogy Callum erre már nagyon is rájött, így felesleges hazudoznom előtte. Játsszunk egy kis időre nyílt lapokkal.
- És Ön erre akar most felkészíteni? - csak ennyit kérdezek tőle, némileg halkabban. Nem én választottam ezt az utat magamnak, a döntés nem az én kezemben volt, mégis, megpróbálok majd helyt állni, mert ezt kell tennem. Erősebb vagyok, mint azt sokan gondolnák, és edződöm, folyamatosan... Még le vagyok maradva, tudom jól, de idővel felzárkózom. Térjünk inkább át a filmekre, amiknek szintén több jelentőségük lesz, mint amelyet egy külső hallgató esetleg megértene. Sokkal több. A kabinomra tett válaszra most már nem reagálok különösebben, inkább hallgatom az alternatívát. Számomra is jobbnak tűnik, ha nem egymás mellett ülve filmezünk, hanem inkább külön-külön. Minden téren kényelmesebb, bár így nem láthatom Callum őszinte reakcióját a Parfüm című film megnézése után. Ezt azért sajnálom egy kicsit.
- Rendben van! Egyébként nem zavart volna. - mármint a közös filmnézés. Végül ajkam mosolyra húzódik a kérdés hallatán, de most nem adok egyenes választ, inkább csak játékosan felelek. - Majd meglátja. - ennyi meglepetés legyen a számára. Valahogy éreztem, hogy még nem látta, de örülök neki, hogy így van. Most viszont biztosra veszem, hogy meg fogja nézni, kíváncsi lesz, hogy van-e mondanivalója, üzenete a számára. És csak remélhetem, hogy nem kapok utána egy borítékot, benne egy fekete pirulával és Callum aláírásával...
- Szívesen beszélgetnék Önnel máskor is. - biccentek végül. Egyértelmű, hogy beszélni fogunk egymással a film után, és most nem is bánom. Tetszik ez a játszma, ez a csata, ahogy korábban nevezte, de félő, hogy én fogok veszíteni, mégis, egyelőre izgalmasnak találom. A lift ajtaja viszont kinyílik, mi pedig tovább indulunk a Jola felé, de amikor a férfi megáll, én is így teszek.
- Köszönöm! - nem tagadom le, hogy kényelmetlen lenne. Sok pletyka keringene arról, hogy mit kerestem Callummal, bár így is sejtem, hogy rövid időn belül mindenki tudni fogja. Bár... azok után, hogy ki a vőlegényem, talán annyira nem különös ez az eset. Végtére is, Bernard is feljött már az Arkanra csak azért, hogy találkozzon velem.
- Kellemes filmezést kívánok, tanácsos úr! - ez volna a búcsúm, miközben még egyszer a szemeibe nézek, majd elfordulok tőle és távozom. Ha engedélyezi a filmet, akkor ma este megnézem hosszú idő után ismét a Büszkeség és balítéletet. Addig viszont még vár rám a munka és közben bőven lesz min gondolkodnom...

//Köszönöm szépen a játékot, remek volt, nagyon élveztem! Smile //


Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#22Hétf. Jan. 28, 2019 10:44 pm
Samantha és Callum

Samantha jól érzi, erre most nem fog választ kapni, csak egy sejtelmes félmosolyt kap tőlem. Láthatóan kíváncsi, és a kíváncsisága nekem dolgozik, akárcsak az idő. Érzékelem, hogy valamelyest kényelmetlen számára a társaságom, bár oldottabb, mint a legelején volt, de az efféle ködös válaszaimmal lehet még azt is elérem, hogy ő is akarja a következő találkozót. Merthogy tervezek következőt. Nem is egyet.
A jellemzésem úgy tűnik, telitalálat lett és meg is leptem vele beszélgetőpartneremet, vagy inkább megdöbbentettem? Hm, annyi baj legyen, legalább látja azt is, hogy nemcsak a Fekete Pirula vagy a tanácsosi rangom miatt tartanak veszélyesnek. Mégis, azért minden egyes alkalommal tudok örülni, mikor ilyen telitalálatom van. Tehát a barátok. És tehát mégiscsak vannak neki, ha nem is olyan közeliek, de valakit vagy valakiket megkedvelt annyira, hogy rosszat ne akarjon nekik. Bűntudata lenne emiatt bizonyára, és ez megint sokat elmond Samantha jelleméről nekem.
- Köszönöm. - Biccentek rá olyan könnyedséggel ezek után, mintha csak átrendeztem volna az irodámat és az új dizájn nyerte volna el Samantha tetszését. Pedig súlyosabb dolgokról van itt szó, és a liftben elhangzottak sem éppen könnyebbek. Az őszintén kicsúszó szavai vegyes érzelmeket keltenek. Egyrészt gondolatban örömtáncot lejtek, mert lám-lám, mégiscsak kezd kialakulni az a bizalom. Másrészt... ahogy ránézek közben e szavai után... Némi sajnálatot is érzek iránta, ami számomra is meglepő, mert azért ilyent szökőévente egyszer érzek mások iránt. Hát... ezt a szökőév-periódust akkor most ki is pipálhatom. Nem tudom, hirtelen mit mondjak. A saját lánykérésem elmesélése nem lenne most éppen vigasztaló, és az sem lenne túl szívderítő, ha közölném, hogy ha volt is esélye nemet mondani, most már biztosan késő. Hm, remélem a hallgatásomat afféle együttérzésnek veszi majd, nem közömbösségnek. Na mindegy.
- Ön az új játékos a táblán, elég sokan lesznek kíváncsiak Önre. Sejtésem szerint van, aki már be is előzött engem, ahogy őket ismerem...  Felkészíteni? Nos, lehet. Érdekesebb a csata, ha nem fegyvertelenekkel kell küzdeni, akár ellenünk van, akár mellettünk, nemigaz? - Költői kérdés, és tudom, hogy ez a válaszom is több kérdést vet fel, mint amennyit megválaszolt. Így sokkal könnyebb felvezetni majd a filmes kérdésnél a következő találkozó lehetőségét, mellyel sejtéseim és reményeim szerint élni fog Samantha.
- Hogy is mondta nekem nem olyan rég: "Ugyan!" - Idézem a szavait szemeimben derűvel, mikor azt mondtam, hogy a vádja fájt, miszerint a filmért akarok valami szívességet cserébe. Hát, ez is valami olyasmi helyzet, csak fordítva. Tudom, hogy zavartam volna. De nem baj. Nem is mozibajárós partnert keresek és nem egy szívességről van itt szó. Annál sokkal többet akarok.
- Látom, tanul. Helyes. - Nem tudom megállni, hogy el ne mosolyodjak, mikor nem ad egyenest választ a film műfajára vonatkozóan. Tényleg kezd érdekelni ez a film...
- Rendben, akkor jelezze majd hol és mikor, igyekszem ott lenni. - Jelenleg célravezetőbb, ha ő mondja meg ezt, mert azért mégse befolyásolhatom feltűnésmentesen a Jola útjait, hogy akkor legyen itt Samantha, amikor én is éppen ráérek. Arra mondjuk nem számítok, hogy ilyen hamar sor fog majd kerülni a találkozóra.
- Önnek is, alhadnagy! Egy élmény volt... - Biccentek búcsúzóul, tartva a szemkontaktust, hogy aztán vele együtt én is forduljak és a másik irányba, vissza a lifthez tartsak.
Estére egy kis csomagot kap Samantha, egyszerűen csomagolva, semmi feltűnést keltő. Kisebb fém doboz, jellegtelen, kinyitva először egy kis kártyát lehet megpillantani és egyúttal ismerős illat csapja meg majd Samantha orrát: popcorn. Nem sok, valószínűleg egy nagyobbacska, Ocan-on termesztett kukorica lett erre felhasználva, de a Volentisen ismeretlen ebben a formában. A kártyán nincs aláírás, felesleges lenne úgy is, csak egy kód, mellyel eléri az engedélyezett filmet.

//Én is köszönöm! Ahogy a kari is mondta: egy élmény volt Smile//
Vissza az elejére Go down
Phoebe
Titulus : ☆ admiral ☆
Tartózkodási hely : ☆ wherever it's needed ☆
Hozzászólás száma : 472
Phoebe
Alfa és Omega



#23Hétf. Jan. 28, 2019 11:02 pm
szabad játéktér
Vissza az elejére Go down
Ethan 'Crash' Dobrik
Karakterlap : Vetítőterem - Page 3 2019-09-05
Titulus : Captain Crash
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 1040
Ethan 'Crash' Dobrik
Az URS Jola kapitánya



#24Hétf. Május 27, 2019 5:44 pm
Mozdulatlanul heverek a fülledt szobában, mint valami szikla, ami ezer éve esett ide, és talán itt is marad még ezer évig. Szélesen vigyorogva nézek magam elé csukott szemekkel, és az idillt ezúttal a PDA csipogása sem zavarhatja meg, ugyanis létezik egyfajta kimenő, ami közben a kihalástól rettegő emberiség egyetlen tagja sem merne zavarni. Olvasatlanul marad a hajóról kapott fontos üzenet, ahogy sok magánlevél és a CSKH felszólítása is. Úgyis csak fél szemmel néztem rá egy napja, és lássuk be, bármit is akarhatnak, ráér.
Azonban mégis van valaki, aki a tiltás ellenére is be tud jutni ebbe a szobába. Hiába minden kapitányi ranggal járó befolyás, fenyegetés, és csúcstechnológiás zár, az ajtó kitárul, nekem pedig csak sóhajtani van időm, és megbökdösni kicsit Pressit, hogy ébredjen.
-APu! Anyuuuu!!! Megígértétek!!! Mindjárt kezdődik! Mindjárt kezdődik!!!
A fiunk az ágyon ugrálva demonstrálja, hogy semmi esélyünk átaludni a filmet...főleg nem itthon. De igaza van..megígértük...

5 percbe belefért egy zuhanyzás, és egy öltözés is, pontosabban kettő, de gyorsabb volt így. A hatodik percben már egy terepszínű gyakorlóban, és zöld pólóban sétálgatok a családommal. Mások úgy mondanák, hétköznapi ruha, de én speciel elvezényelem ebben a hajót is. Igaz számomra az a hétköznap, nem ez, ahogy kicsiE visítva rohangál körülöttünk, többször is felszólítva, hogy figyeljünk, ahogy a saját készítésű távirányítós versenyautója a plafonon száguld. Igen a plafonon.
-Ez a gyerek lottón nyerte az eszét, mert, hogy nem tőlem örökölte az tuti... - Súgom, kicsit morogva, és mégis, büszkén mosolygok. Egészen, míg meg nem torpanok, és egy csupán a kölyök nevének kimondásával a fiunk is rögtön megáll, és mögénk szalad. Igaz azon a hangon szóltam hozzá, amit hallva kevesen szoktak visszakérdezni.
-Hicks közlegény! Fáradjon velünk kérem! Mivel túllépte a férjezetlen nőkre szabott türelmi időt, és a felszólításban megadott két napon belül nem válaszolt ezért a 23-78/9-es törvény értelmében azonnali hatállyal férjet rendelünk ki ön mellé!
A beszélő egy öltönyös, cingár alak, hollófekete ruhában, az ingét leszámítva. Temetkezési vállalkozóra emlékeztet, vagy egy színészre akire a halál szerepét osztották. Hárman vannak vele. a CSH biztonsági személyzetéből ketten, egy úr, és egy hölgy, illetve egy újonc biztonsági őr a Jola-ról, aki a mostani dokkoláskor csatlakozna hozzánk.
-Én vagyok az új kijelölt férjed bula!
Türelmesen hallgatom ezt végig, szemmel tartva a fegyvertáskák körül ólálkodó kezeket, és csak most szólok vissza kimérten:
-Mr.West igaz? Ha a biztonsági személyzetem tagja akar lenni, ajánlom legalább a legénysége tagjait ismerje fel arcról. Ami önöket illeti, félreértés áldozatai lettek.
Az öltönyös dolgozik kicsit a tabletén, majd felém fordítja a kijelzőjét.
-Nincs tévedés uram. Láthatja. Ms.Hicks 27 éves kora ellenére hajadon, és gyermektelen. A Családtervezési Hivatal roppant türelmes volt vele, de nem kivételezhetünk vele tovább.
-ANYU APUVAL VAN!!! - Tör ki a fiunkból, torka szakadtából, mire már lendül is az egyik biztonsági keze, hogy a pisztolya agyával jól rásózzon a szemtelenségéért. Megáll a keze a levegőben. Természetesen nem hagyom. Sajnos Nagyon gyors, és ami ez után jön azt nem tudom kivédeni. A másik kezében lévő gumibot fejbe talál, és már érzem, ahogy a forró vér elönti az arcom jobb felét, én pedig beleszédülök az ütésbe.
Hallok még valamit arról, hogy a csapatuk női tagja azt bizonygatja az őrültség, de egyenlőre nem figyelek rá, csak érzem, ahogy elvesztem a kontrollt, miközben látom, hogy az őr karon ragadja kicsiE-t.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Ugrás:
^
ˇ