Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Régi Játéktér :: Volentis ûrállomás :: Civil zónák Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Vetítőterem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Anonymous
Vendég
Vendég



#11Szomb. Nov. 17, 2018 1:51 pm
Callum & Sam
Ismét a Volentisen. Van pár napom mielőtt ismét útnak indul a hajó, de most nem szeretném ezt munkával tölteni és természetesen Williammel sem. Szerencsére jövendőbeli férjem mindig elfoglalt, nagyjából az egész napot átdolgozza, akár csak én, így rám sincs ideje, amit én jelenleg egy cseppet se bánok. Kétes érzéseim vannak vele kapcsolatban, úgy hiszem, hogy a kedvesség csak egy álca, hiszen Ő is csak egy tanácsos és igazán meglepő, hogy ennyi feleséget tud már maga mögött. Biztos, hogy van valami a háttérben, de vajon jó ötlet lenne kiderítenem? Nem vagyok egy félős lány, így nem feltétlenül a logikus gondolkodás fog dönteni a kérdésben. Viszont még mindig meglep, hogy miért engem választott. Alvó voltam, tehát a Földön születtem, tanultam... éltem, most pedig egy gépész vagyok, nem több annál. A felfogásom és a hozzáállásom más, mint az itt született nőké, én nehezen hajtok fejet, ahogy eddig se tettem, de szorul a hurok, egyre kevésbé van választásom. Ki kell kapcsolnom!
Ezek a gondolatok kezdenek teljesen kikészíteni, így úgy döntöttem, hogy elmegyek a vetítőterembe és nézek egy filmet. Persze ez a hely se az igazi, a régi mozik ennél sokkal többet adtak, mégis, megpróbálkozom azzal, hogy eltereljem a gondolataimat vele, de ahogy halad a film, a pumpa is egyre jobban felmegy bennem. Ez is csak a nép megvezetése! Nagyjából fél óra ment le a filmből, amikor felkelek és úgy döntök, hogy én innen bizony lelépek, mert ez minden, csak nem kikapcsolódás. Ki is nyitom a vetítőterem ajtaját, majd elkezdek kiviharozni rajta, nem is figyelve oda arra, hogy ez a nagy sebesség esetleg elsodorhat valakit és hát... nem a legjobb személyt.
- Bocsánat! - perdülök is meg a tengelyem körül, miután már megtörtént az ütközés. Ahogy a másik arcára nézek viszont kissé meglepődöm Callum láttán. Tudom jól, hogy ki Ő, ismét egy tanácsos, akikből mostanában már kezd túl sok lenni. Bernarddal és Oscarral is beszéltem már, lehet, hogy Jenkinst inkább kihagynám a dologból. Mégis, bármilyen ideges is vagyok, pont Ő rájuk, most muszáj némi udvariasságot mutatnom felé, de azért újból nem kérek bocsánatot. Nem akkora tragédia, ami történt. Egyébként nem nézek ki éppen consiliumi feleségjelöltnek és még tiszti ruha sincs rajtam, csak egy átlagos szerelés, amiben jól érzem magam. Hosszú, fekete nadrág, bakancs, felül pedig egy sötétzöld mellény az ujjatlan, fekete pólóm fölött. Hajam lófarokban, így csinos arcom azért mégis kap némi kiemelést, bár ez nem szándékos. Legtöbbször így nézek ki.

Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#12Hétf. Nov. 19, 2018 9:31 pm
Samantha és Callum

A kíséretnek rengeteg hátránya van, de számos előnye is, amit persze nem tudok élvezni: utóbbira példa, hogy lepattantak volna róluk az ilyen siető alakok, mint aki hirtelen eltalálja a vállamat. Érdeklődve fordulok már csak az engem ért lendület miatt is a "támadóm" irányába, és hasonlóan meglepett arcot mutathatok, mint ő. Na nem az ütközés miatt, azt amúgy bármilyen halandó civilnek elnéztem volna, ha tisztességes bocsánatkérést elhebeg-habog nekem. Érték meg úgy sincs nálam, amit lenyúlhat, a pisztoly meg a másik oldalon van a hosszú felöltőm takarásában. Meglepettségem gyors győzelmemnek szól mármint ami a keresést illeti. Hátul összekulcsolt kezem egyik ujja finoman moccan, hogy a csuklómnál lévő kicsiny, karóra-szerű pda-n kikapcsolja a keresést. Kár már a szervereket ezért terhelni, ha megvan, amit akartam.
- Ugyan, lehet nekem kellene bocsánatot kérnem amiért nem perdültem ki elég hamar és ügyesen az útjából. - Kedves és udvarias formámat veszem elő. Enyém az előny, hogy még sosem találkoztunk, így könnyen eladható egyfajta régimódi úriember-stílus, aki bocsánatot kérne egy hölgytől olyanért, amiben nem is vétkes.
- Ha nem veszi tolakodásnak, máris értem, miért adta a fejét újranősülésre William. - Engedek meg egy bókot is visszafogott mosollyal miután röviden, de nem tolakodón végigmértem a másikat egy röpke pillanat alatt. Nem az esetem Samantha, de egész formás. A csinos pofit meg már láttam az adatbázisban is.
- Csak nem a jegyeséhez siet ilyen nagyon, Lewis alhadnagy? - Sárgás-zöld színű szemeim a mellettünk lévő ajtó felé fordítom, majd kicsit feljebb a kiírásra, hogy megnézzem, honnan is bukkant fel ilyen sebbel-lobbal a lány. A vetítőterem... és az egyik, némileg propaganda-jellegű családi film megy éppen. Lám-lám...
- Vagy a műsor-felhozatal nem szolgált ínyére? - Fordulok vissza az alhadnagy felé. Oké, oké, el kell ismernem magamnak: nagyon élvezem, hogy látszólag udvarias, de amúgy roppant kényelmetlen kérdéseket tegyek fel másoknak. És nem, egyáltalán nem segítem elő, hogy gyorsan szabadulhasson, hiába sietett valahova.
Öltözetem kissé komornak hathat, de ez nálam már szokásos: elegáns, fekete nadrág, fekete cipő - ami jó eséllyel sosem látott még sarat -, fekete magas, felálló nyakú ing vékony zöld szegéllyel, és egy hasonló stílusú keményebb anyagból készült felöltő, középen laza-elegánsan csak két gombbal összekapcsolva, váll-lapnál jelezve a consiliumi tagságomat diszkréten, nem hivalkodóan. Nincs szükség hivalkodásra, a ruha anyaga, tisztasága, vasaltsága, tartásom és kisugárzásom, hátrafésült hajam egyszerű nemes eleganciája is kellően jelzik, hogy nem szimpla civillel van dolga az embernek. Valószínűleg ha nem ment volna ki a divatból vagy ötszáz éve és a Jenkinseknek lenne címere, akkor vélhetően kicsiben, például a mandzsettagomboknál valahova az is fel lenne hímezve-applikálva, de így csak a vékony zöld szegélyek és a consiliumi jelzés törik meg a fekete ruha komorságát.
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#13Hétf. Nov. 19, 2018 9:49 pm
Callum & Sam
Általában azért jobban oda szoktam figyelni a környezetemre, de most egyszerűen nem megy. Már lassan a fejem is belefájdul ebbe az egészbe, ami hirtelen rám zúdult Williamnek hála és képtelen vagyok megtalálni a megfelelő indokokat a történésekre. Elegem van! Még egy normális filmet se lehet megnézni, így végül távozom a teremből, majd megtörténik az ütközés, én pedig rövid időn belül érzékelem, hogy kivel is akadtam össze. Nos... pont egy tanácsossal. Mintha az egész univerzum ellenem lenne. Látom rajta, hogy meglepődött a helyzeten, de nem tűnik dühösnek. Oscar bizonyára már kifakadt volna... pfú, de nem bírom azt a férfit. De talán Callummal jobban jártam. Tudja a fene, egyik se jobb a másiknál, ezért vagyok biztos benne, hogy William és Bernard se éppen jószívűek, hiába mutatják annak magukat.
- Az furcsán venné ki magát, tanácsos úr. - mosolyodom el kissé a megjegyzése hallatán, mert valóban különös lenne, de tudom jól, hogy nem gondolja komolyan. Nekik nem lehet hinni. Vagy talán én vagyok túl elutasító? Egyébként én is felmérem magamnak a másikat, ki roppantul elegáns, mint mindig. Különös fickó, meg kell hagyni és a szemei is vonzzák az ember tekintetét. Veszélyes. Akár csak a bókja, mely azonnal felnyitja a szemem. Ő is, akár csak a többi consiliumi tag, tökéletesen tisztában van vele, hogy ki vagyok. Az arcomról lehervad a mosoly, miközben megérzem magamon tekintetét, de kihúzom magam, nem rejtegetem azt, aki vagyok. Úgyis látott már rólam képeket, ezt biztosra veszem. Fogalmam sincs, hogy erre most mit kellene mondanom, így néhány másodpercig mély hallgatásba burkolózom, végül csak kinyögök valamit. Hálásnak kell lennem és örülnöm, hogy William engem választott, hiszen most már részben Őt is képviselem, mégis erre nem nagyon vagyok hajlandó.
- Köszönöm! - nem megy több, csak ennyi, de ez se őszinte köszönet, amit a másik is tudhat. A társalgás udvarias, de érezhető, hogy nem értek egyet a dologgal. Will egyébként természetesen a külsőmet figyelte, ahogy azt is, hogy más vagyok, mint a többi nő. Gépész és a Földön születtem... egy másik korban, másik világban. Érdekesnek számítok, de tudom jól, hogy Ő se mutatta még ki a foga fehérjét. A következő kérdés is provokáló, de most már felkészültem rá, így nem váratom a válaszommal.
- Sajnos William nagyon elfoglalt, így ma nincs rám ideje. A Jolára igyekeztem vissza. - mondom most ezt, de igazából cél nélkül hagytam magam mögött a vetítőtermet, amit persze Ő is megnéz magának, majd újabb kérdés, mire szívem szerint elküldeném melegebb éghajlatra. De nyugalom Samantha... csak mosolyogj és légy kedves. Úgyis tudja, hogy mindez hazugság, de legalább csomagoljuk be szépen.
- Őszintén szólva a Földön lévő műsorokat jobban kedveltem. - most nem azt mondom, amit hallani akar, sőt, tovább is megyek. - A Consilium megfontolhatná, hogy néhány filmet levetítsenek azok közül is. Ön mit gondol erről? - nem mintha jogom lenne bármit is mondani a Consiliumnak, de végülis, egy tanácsos felesége leszek, így talán ennyit mégis csak megengedhetek magamnak. Na meg persze megpróbálom majd Williamet is puhítani, rajta keresztül akár még sikereket is érhetek el. Meglátjuk, hogy ki lesz a keményebb ebben a kapcsolatban, ha már belekényszerít. Nem hódolok be senki akaratának se.


Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#14Kedd Nov. 20, 2018 1:53 pm
Samantha és Callum

- Meglehet. De ami furcsa, az nem biztos, hogy helytelen is volna. - Adok neki igazat, de tény és való, ténylegesen nem kértem bocsánatot tőle az előbb se, meg most se. Mert igen, tényleg furcsa volna. Eszemben sincs bocsánatot kérni, ha helyes, ha nem. Sajnálatos módon a bók nem a várt módon sült el, de sebaj, a kihívásokat éppúgy szeretem. És érdekes találkozni William egy olyan választottjával is, aki nem repes a boldogságtól, amikor más férfiak is a csodálatukat fejezik ki felé.
- Nem akartam zavarba hozni. - Ívelek át a témán inkább úgy téve, mintha a másik zavarban lenne és félszegen viselkedne hallgatagságával, mert ez jobb megoldásnak tűnik, mint még jobban magasztalni. Annyira valóban nem is szép, hogy ennyi fáradtságot megérjen, és láthatóan Samantha szívéhez a kulcs nem a hiúságán át vezet. A következő kérdésemre adott válasza is adná magát, hogy úgy feleljek, miszerint William egy címeres hatökör, amiért egy ilyen szépséggel nem törődik. De hát ugye ez nem járható út.
- Ezt megértem, hiszen nagy váltás lesz Önnek, ha William felesége lesz és emiatt több időt töltene a Jolán most, mikor még lehet... De Ön miért is a Jolára siet? Vagy rosszul tudom, hogy az Arkan legénységéhez tartozik? - Ó, tudom erre is a választ, de inkább leszek udvariasan érdeklődő, hihetően előadva, hogy ezt tényleg nem tudom. Azért ne nézzen már ki úgy, mintha kívülről betéve tudnám a teljes adatlapján lévő információkat. A műsorra vonatkozó válaszai sajátosak, és két gondolat jut eszembe miközben halovány félmosoly jelenik meg a szám sarkában: egyrészt ha Samantha ocantisi lenne, biztosan a tűz lenne az eleme, másrészt pont emiatt lehet át kellene értékelnem a korábbi tippemet, meddig húzza William mellett. Vajon kis segítséggel - természetesen az enyémmel - elérthető lenne, hogy William húzza rövidebb ideig?
- Földi műsorokat? Lehet egy-egy ilyen film túl sok magyarázatot igényelne nekünk, akik nem értik már a földi viszonyokat. Ám ha jobb kedvre deríti, talán adhatok engedélyt a kabinja termináljára egy régi filmhez... Mit szólna a Büszkeség és Balítélethez? Úgy tudom régi, örök-érvényű klasszikus, talán ez jobban ínyére lenne? - Kérdezem nyugodt derűvel, mintha tényleg csak segíteni akarnék és amúgy nem lenne semmi rejtett, tudat alatti üzenet a filmválasztásomnak már csak a címében is. Talán rosszul ítél meg engem Samantha, William meg lehet a most még jó színben feltűnő, de amúgy rosszfiú Mr. Wickham, csak ezt most még hősnőnk nem tudja. És úgy tűnik, számos régi földi művet ismerhetek, bár ez mondjuk tényleg olyan darab, ami több száz év alatt megélt néhány feldolgozást.
- Ha nem bánja, elkísérem a Joláig. Nem venném a lelkemre, ha miattam kevesebb időt tölthetne ott. - A karomat azért nem nyújtom, ennyire ne legyünk lovagregényesek. Úgy is tudom, hogy bele fog egyezni, mert bele kell egyeznie, ha nem akar készakarva megsérteni. A Jola meg innen elég messze van ahhoz, hogy a Samanthával kiépíteni akart kapcsolatomat megalapozzam, elvessem azt a bizonyos kockát a további játszmákhoz.
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#15Hétf. Dec. 10, 2018 7:33 pm
Callum & Sam
Mielőtt William eljegyzett volna, az életem merőben más volt. Akkor is gyűlöltem ezt a rendszert, amelyben kénytelen vagyok élni, de legalább nyugtom volt, nagyjából minden téren. Amióta viszont a tanácsos megjelent az életemben és eljegyzett - ha nemet mondtam volna, akkor ki tudja, hogy milyen férfihez adott volna hozzá, a bosszú édes tud lenni és én szívtam volna meg, ez bizonyos -, azóta egyre különösebb dolgok történnek velem. Bernard, az egyik consiliumi tag meglátogatott az Arkanon, Oscar pedig a szobájába hivatott, majd később Bernard is, ma pedig Callumba futok bele. Véletlen volna? A fenéket! Nem hiszek már a véletlenekben, túl gyanúsak nekem, de vajon miért akar mindegyik hirtelen megismerni? Ennyire érdekelné őket a másik felesége? Mindenesetre próbálok jópofát vágni ehhez az egészhez, főleg, mert Jenkinsről is hallottam már bizonyos dolgokat és jobb lesz vigyáznom vele. Már a kisugárzásában is van valami félelmetes, én mégse rettegek tőle, inkább kíváncsivá tesz.
- Igaza van, de szerintem eltekinthetünk most ettől. - mármint a bocsánatkéréstől, melynek egyébként se lenne most itt a helye. Én hibáztam, ezt pedig mindketten tudjuk, felesleges udvariasság lenne mindez, ahogy a bók is annak minősül. Nem hiszem, hogy jelenlegi öltözetemben annyira feltűnő jelenség lennék a nők körében, bár tény, én is ki tudom ám csinosítani magam, William már látta, de ez nem egyértelmű. Kedveskedni akar, behízelegni, de miért? Ő is Will ellen akar kémkedni, általam? Megint túlgondolom...
- Nem hozott zavarba. - vagy talán egy nagyon kicsit lehet, hogy mégis? Ő valahogy más, mint a többiek, nem olyan bájgúnár. Kis ideig arcát is fürkészem, de nem mondok semmit, csak felmérem magamnak, hiszen ilyen közelről, szemből-szemben még soha se láttam. Ahogy viszont William szóba kerül, megszakad a nézelődés és felelek, de szavai hasonlítanak Oscaréhoz.
- William feleségeként is a Jolán fogok maradni. Nem várja el tőlem, hogy a Volentisen legyek, mivel Ő is nagyon elfoglalt. - ezt azért sokan furcsálják, hiszen van, amikor hónapokig az űrben vagyunk, így kisebb az esély arra, hogy William teherbe ejtsen és ki tudja, hogy mit csinálok én a hajón, amikor nem látnak... Ő mégis úgy tűnik, hogy bízik bennem, ami még számomra is furcsa, de csakis így mondtam neki igent, ha meghagyja a szabadságomat.
- Áthelyeztek nem is olyan régen. A vírus után kiderült, hogy fontos lenne, ha az öregebb hajóra mennék, ahol több a tennivaló, mint az Arkanon. - bár próbálok normálisan felelni, azért arcomra rá van írva, hogy nem örültem az áthelyezésnek. Tudom jól, hogy nem ez van a háttérben, amit mondtam, hanem a Jola kapitánya és a kedves vőlegényem intézték ezt el. Bizonyára Will Ethannel akar megfigyeltetni... Óvatosnak kell lennem. És bármennyire nem akartam elhagyni szeretett Arkanomat, a választás lehetősége nem adatott meg nekem. Gyűlölöm, hogy mindig én vagyok az, akinek fejet kell hajtania a férfiak akaratának és Ethannel egyébként is túl régóta ismerjük egymást. Ő az, akit elküldtek értem, hogy vegyek részt az alvó programon és aki ártott a családomnak, most mégis a kapitányom lesz. Mintha az egész világ összeesküdött volna ellenem. Nem is tudok már olyan kimért és tisztelettudó maradni, mint amilyen eddig voltam, ez a rövid beszélgetés is kezdi felébreszteni a bennem szunnyadó, kitörni készülő oroszlánt, így javaslatot teszek a tanácsosnak a vetítendő filmeket illetően.
- Meglehet, de szerintem nem lenne hátrány, ha megismernék az itt született emberek is jobban a Földet és az akkori életet. - de tudom jól, hogy Ő ezzel nem értene egyet. Már hogy is értene? Még a végén lázadáshoz vezetne a tudás.
- Egyébként miből gondolja, hogy rossz a kedvem? - kérdezek vissza, majd amikor az engedélyre utal és egy bizonyos filmet hoz szóba, kissé meglepődök és úgy fürkészem tovább az arcát. Ez most célzás akar lenni? Ezek szerint Callum nagyon is tisztában van a régi filmekkel, amelyek közül oly sok a szívemhez nőtt, de komolyan ezt akarta tanácsolni nekem? Nem akarok többet belegondolni, mint kellene, egyébként is túl rég láttam már azt a filmet, de... megnézném újból. Igen, nagyon is megnézném.
- És mit kérne ezért az apró szívességért cserébe, tanácsos úr? - tudom jól, hogy semmi sincs ingyen, így bizonyára ez se. Persze Williamtől is kérhetnék ilyesmit, de nem tudom, hogy mennyire tenne a kedvemre, bár... utóbbi időben úgy tűnik, hogy nagyon igyekszik megszerettetni magát velem, mégis, nem kockáztatok, most nem. Lássuk, hogy Callum mit akar, mert hogy akar valamit, az biztos. Ott volt az a bizonyos "talán" szó a szavai között.
- Nem szeretném feltartani, de ha ragaszkodik hozzá... - biccentek. Legyen, jöjjön hát velem. El is dőlt az úti célom, irány a Jola... ismét. Megindulok, természetesen célirányosan, de különös érzés ez a kíséret mellettem és ahogy sétálunk, bizony magamon is érzem mások tekintetét. Furcsán méregetnek, nem tudják, hogy mit keresek a másik mellett, hiszen láthatóan nem passzolok éppen a férfi mellé a jelenlegi ruházatomban. Biztosra veszem, hogy William is hallani fog erről a találkozóról, a kismadarak bizonyára csicseregnek majd neki.
- Miért pont a Büszkeség és Balítéletet hozta szóba? - kérdezek rá néhány csendes másodperc után. Addig úgyse nyugszom, amíg nem tudom meg a választ, így felé tekintek. Magasabb nálam, így némileg fel kell néznem rá, de nem nagyon, pont optimálisan.

Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#16Pént. Dec. 21, 2018 9:40 pm
Samantha és Callum

Aprót bólintok, inkább talán csak biccentek arra, hogy nem hoztam zavarba. Vajon tényleg nem? Sajnálnám. Arcom viszont rezzenéstelen, nyugodt, s egyébként már-már kellemesnek is lehetne tekinteni a vonásaimat, csak bizonyára rossz fényt vet rám az a bizonyos pirula-ügy, na meg a fekete ruházat is sötétít az aurán. Mondjuk röhejes is lennék szerintem fehér öltözetben.
~ Ó, kislány, persze, hogy nem várja el. Most. A jegyesség mindig kampányidőszak.~ Gondolom magamban, mert kizártnak tartom, hogy pont William ilyen lenne. Elég irányításmániásnak találom a kollégát és erősen kétlem, hogy negyedjére másképp bánna a feleségeivel. Mert biztosan történt valami. Háromszor özvegyülni relatíve rövid idő alatt... Valami van ott, valami titok, hiszen mindannyiunknak vannak titkai, amelyek nincsenek benne az aktákban. Természetesen ezen aggályaimat nem osztom meg Samanthával, legalábbis még nem.
- Hm. - Hümmentek inkább egyet, mint akit némileg meglepett a válasz.
- Kivételes gesztus. Aztán a végén azt látjuk, hogy a Jola mindig a kikötőben van, csak hogy mégse legyen olyan távol tőle abban a kevés időben is, mikor nem elfoglalt. Csak Önt helyezték át? Talált barátokra az új helyen is az áthelyezés kellemetlensége ellenére is? - Érdeklődöm mintegy mellékesen, ha már úgy is sétálunk és csevegünk terveimnek megfelelően, ő meg kénytelen velem tartani. Kíváncsi vagyok, vannak-e barátai. Igenre tippelnék, könnyen ismerkedő típusnak és alapvetően megnyerő személyiségnek tűnik Samantha.
- Csakugyan? Mi lenne benne az előny? Lássuk, meg tud-e győzni! - Félmosoly jelenik meg az arcomon, határozottan derűsnek mondható, ami nyugodtságommal együtt érdekes kontrasztot ad Samanthával, aki épp felpaprikázza magát.
- A film közepén szélvészként kiviharzott, és feldúltnak tűnt, nem pedig olyannak, mint aki jó hírt kapott és ezért hagy hátra minden szórakozást, amit a vetítőterem nyújtani tud. Tán tévedtem és nem nyomasztja valami? Ha nem túl indiszkrét a kérdés...- Most rajtam a visszakérdezés sora, csak a végén pillantok szemem sarkából rá, egyébként előrefelé figyeltem és beszéltem. De a reakcióra kíváncsi vagyok, minden apró rezdülésre, tekintetben elsuhanó komor árnyfelhőkre, mindenre, amit esetleg nem tud elrejteni.
~ Ohó, nem is olyan butácska, mint a korábbiak.~ Nyugtázom magamban, mikor merészen a szívesség áráról kérdez Samantha. Magamnak is nehéz bevallani, hogy kezd egyre érdekesebb személyiségnek tűnni a lány.
- Ez most fájt. - "Dorgálom meg" őt. Ismét taktika váltás: bókolás nem jött be, és jó lesz figyelni, mert a lány okosabb az elődeinél. Azt akarom elérni, hogy bízzon bennem, idővel, szépen lassan. És ezt önszántából tegye, ne érezze úgy, hogy megvettem őt, mert így sokkal nagyobb az árulás veszélye.
- Nem kérek semmit cserébe, később sem. A kabin-terminálokra kiküldött filmeket mindig ellenőrizzük, és nyomós indok kell hozzá általában. A "Lewis alhadnagy rossz kedvű volt" még lehet nekem is kevés indok lenne és William is aggódni kezdene, nem is beszélve arról, milyen pletyka indulna ebből, de majd eljegyzési ajándékot mondok, így akkor nem lesz gyanús, és William se vonja vissza majd a jogot. - Magyarázom neki a technikai hátterét az ilyen filmküldésnek, ami aztán vagy igaz, vagy nem, de ha egy picit is elhiszi, talán tovább alapozódik benne, hogy én csak jót akarok. Mi mást..? Magamban pedig drukkolok, hogy William visszavonja a jogot. Legyen csak ő a rosszfiú. A kérdése nem lep meg, igazából számítottam rá, hogy kíváncsi lesz.
- A hitv... a néhai hitvesem kedvence volt. - A botlás ezúttal nem művi, hanem igazi. Persze Samantha nem is sejtheti a titkomat. Aztán egy hosszabb pillanatnyi csend után, mikor már úgy tűnt, nem mondok semmit és a beszélgetés további fonalgörgetés Samanthára hárul, ismét megszólalok, most sem rá nézve, hanem előre, de mintha inkább most elmerengve és most először egy másabb mosolyt láthat. Nem is az ajkaimon, vagy a vonásaimban, hanem a szemeim tűnnek derűsebbnek. Talán csak komor küllemem miatt tűnik ki.
- Szerette a régi földi filmeket, főleg a kosztümösöket, talán mert így még régebbinek tűntek. Ő mondogatta mindig erre, hogy "örök-érvényű klasszikus", és jóvoltából volt szerencsém néhányszor így nekem is látni. Én ehhez annyira nem értek, de úgy tűnik, igaza lehetett, hisz ezek szerint Ön is ismeri. Jónak találja vagy más műfaj áll közel Önhöz? - Csak az utolsó két mondatnál térek vissza a merengésből és nézek újra a másikra. Talán örök talány marad a nőnek, hogy amit látott vagy látni vélt, az vajon szintén a lényem része vagy ebben is csak egy ördögi cselt fog látni?
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#17Vas. Dec. 30, 2018 10:53 pm
Callum & Sam
Természetes volt, hogy William is szóba kerül, hiszen mindenki tisztában van már vele, hogy a tanácsos eljegyzett. Különös lett volna, ha Callum nem hozza szóba, ha már így összefutottunk. Ha csak egy átlagos tiszt lennék, bizonyára nem is beszélne velem, de valamiért őt is érdeklem, akár csak tanácsos társait, mégse lesz olyan könnyű dolga velem, ebben biztos lehet. A válaszom pedig meglepi, ahogy az sejthető volt, de a megjegyzése hallatán némileg elhúzom a számat. Nem tudom időben megállítani testem őszinte cselekedetét.
- Nem hiszem, hogy így lenne, Uram. De igen, kedves gesztus, de számomra is fontos a munkám, ezért vehettem részt az alvó programban és ezért ébresztettek fel. - hiszen annak idején szükség volt rám, a tudásomra, mely eléggé egyedi, hiszen a nagy részét a Földön szereztem. Persze mindenki pótolható, de azért veszteség lennék, ezt tudom jól, ahogy bizonyára William is tudja. Mivel consiliumi tag, erre is figyelnie kell, nem mehet csak a farka után, bár elég nyílt volt velem, megmondta már az első alkalommal, hogy a külsőm fogta meg elsőre. De vajon miért? Én nem szoktam kihívóan öltözködni, se pedig viselkedni. A francba!
- Egyébként sincs sok hajónk, nem tehetnék meg, hogy csak miattam az állomáson tartsák... - ez butaság lenne. Bár lehet, hogy Callum viccnek szánta a mondandóját, nekem viszont rémes a humorérzékem, így... nos, mindegy is. Lapozzunk.
- Sok régi kollégám elkapta a vírust, így nem tudom, hogy mi van velük. De egyelőre úgy tudom, hogy csak engem. - de később még rájöhetek arra, hogy tévedek. Még nem ismerek mindenkit a hajón. A következő, érdeklődő kérdése viszont meglep a férfinek. Nagyon közvetlennek tűnik, pedig nem vagyunk mi ketten ilyen jó viszonyban.
- Tudja, számomra soha se volt egyszerű a barátkozás. Mivel a Földön születtem, más vagyok, mint az itteniek, de igyekszem. - nem magyarázkodom tovább, de a válaszomból sejtheti, hogy a válasz nemleges. Nem is nagyon próbálkoztam, de ami késik, az nem múlik. Talán még kellemes meglepetések is érhetnek, és a remény most felébredt bennem. Hátha mást is áthelyeztek. De jó is lenne! Ideje viszont másról is beszélgetnünk, nem csak rólam, így kerülnek szóba a filmek, amelyek közül oly sokat nem játszanak le, így a már itt született emberek nem is ismerhetik meg a régi, remek műveket. Persze mindennek oka van, de én gyűlölöm ezt a diktatúrát, amit kialakítottak. Meg persze azt, hogy csakis a férfiak lehetnek hatalmon, a nők szerepe a szülésben kimerül... Mintha valami tenyészkancák lennénk.
- A történelmünk részei a régi filmek is. Annak idején, a Földön is fontos volt a múlt ismerete, ahogy a mai embereknek is fontos lehet, de úgy érzem, hogy túl sok mindent tiltanak, ez pedig negatív hangulatot szülhet, de ezzel Ön is tisztában van, ahogy azt is mindketten tudjuk, hogy én soha se tudnám Önt meggyőzni olyanról, amit nem akar megtenni. Kevés vagyok hozzá. - ezzel nem magamat szólom le, ezek tények. Jenkins túl nagy ember itt és túlságosan is intelligens, esélyem se lenne ráerőltetnem az akaratomat, de az biztos, hogy érdekesnek tartom és kezd kedvemre való lenni a beszélgetés is. Van benne valami izgalom, ami talán kezdett hiányozni a mindennapjaimból. Úgy látszik, hogy egészen megszoktam már, hogy kóstolgatnak a consiliumi tagok. Persze bajt is hozhatok a saját fejemre az őszinteségemmel és a szókimondásommal, hiszen Callum bármit megtehetne velem, mégse fogok visszavonulót fújni. No nem azért, mert William megvédene, hiszen még nem vagyok a felesége, nem biztos, hogy megtenné, egyszerűen elegem van abból, hogy mindig csak bólogassak. Épp elég az, hogy egy nálam jóval idősebb tanácsoshoz kell hozzámennem. Ezt is rám erőltették, de vajon kibújhatnék valahogy alóla? Persze, hogy nincs jó kedvem, amikor ennyi minden nyomaszt mostanában.
- Persze, hogy nyomaszt... - bököm ki, de aztán ajkamba harapok. Ennyit és nem többet. Így is túl sokat engedtem meg magamnak, nem szabad őszintébbnek lennem, nem árulhatom el azt, ami bennem van a kötelező esküvő és gyermekvállalás miatt. Nem szabad semmit se mondanom.
- De ha nem bánja, megtartanám magamnak a bajaimat. Nem fárasztanám az én apró gondjaimmal. - mosolyt erőltetek az arcomra, miközben felpillantok a másikra. Nem aprók a gondok, de ezt a férfi is tudja. Ismeretlenül is sejtheti, hogy mi van a háttérben. És ekkor ajánl nekem egy filmet, melynek sok mondanivalója lehet és biztosra veszem, hogy mindez nem ingyen lenne. Rá is kérdezek az árára, de amikor meghallom azt, hogy fájt, kissé felkuncogok rajta.
- Ugyan. - dehogy fájt neki. Mindenesetre a magyarázatot meghallgatom és szemöldököm is enyhén felemelkedik az eljegyzési ajándék hallatán. Utálom ezt az egész esküvő dolgot, de most jópofát vágok ehhez is, vagy legalábbis megpróbálok semleges arckifejezést ölteni magamra.
- Nem hiszem, hogy Williamnek oka lenne visszavonni bármit, amit Ön engedélyez az én számomra, de köszönöm, kedves ajándék lenne. - valóban annak tartanám, így élnék a lehetőséggel, ha már felajánlotta nekem. Will pedig nem tudom, hogy mit fog szólni majd az egészhez, de annyira nem is érdekel. Csak ne avatkozzon bele. Egy apró pozitív élmény talán nekem is kijár. De vajon miért ajánlotta pont ezt a filmet Callum? Mi volt az oka? Az őszinte felelet és arckifejezés még engem is meglep. Nofene, Ő is emberből van, Ő is vérzik és... érez. Nem is szólok közbe, csak arcát figyelem, már amennyire így oldalról láthatom és türelmesen hallgatom, hogy mit mesél nekem.
- Akkor a volt hitvesének remek ízlése volt, tanácsos úr. Én is kedvelem a kosztümös filmeket. - biccentek, majd különös kérdést intézek hozzá. - Nem lenne kedve még egyszer megnézni? - értheti úgy is, hogy az én társaságomban, de akár egyedül is. Rá bízom, hogy miként értelmezi mondandómat, miközben a lifthez érünk, így megnyomom a gombot, majd ha kinyílik, beszállok. Kicsit furcsa lesz egy ilyen kis légtérben kettesben tartózkodni Callummal, de próbálok másra gondolni és nem foglalkozni a dologgal. A válasza úgyis jobban érdekel. Szimpatikusabb ez az énje, nem olyan műi és mesterkélt, hanem valóságos, emberi.

Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#18Szer. Jan. 09, 2019 9:49 pm
Samantha és Callum

- Igen, ott voltam. - Jegyzem meg halovány félmosollyal a felébresztésre. Egyébként nem, nem voltam ott, szerintem csak az értesítés villant fel a kommunikátorom kijelzőjén miszerint problémamentes volt az Ébredés. A problémásoknál szoktam feltűnni jellemzően, meg amikor valami nagyon fontos személyt ébresztünk. De erre Samantha úgy sem fog emlékezni, mert az Ébredés lassú folyamat, ha viszonylag korán ki is nyitotta volna a szemét egy röpke másodpercre laposan pillogva, lehetetlen lenne utólag megmondani, hogy tényleg látott akkor bármit is vagy csak álmodta az ember. Így könnyű lesz odaképzelni vagy valami látottba beleképzelni az én két -szép?- hideg szememet.
- Valóban, akkor helyettesíteni kell időnként Önt... Bár biztos nem sok ilyen alkalom lesz, ha William ígéretét tette, ne is aggódjon. - Ismét egy könnyed, biztató mosoly, mintha ellensúlyozni akarnám a kis elejtett, aggodalomra okot adó megjegyzésemet, miszerint mivel a hajó nem állhat, ahogy ezt Samantha is nagyon jól látja, ezért helyettesíteni kell őt. Tán most fel sem tűnik neki, csak később gondolkodik el rajta. Remélem, sikerült a bogarat elültetni a fülében.
- Hm. - Hümmentek a barátokra adott válaszon. Vajon ez az igazság vagy ez az okos válasza? Mindjárt kiderül.
- Remélem, ha más kérdezi, még ha nem is consiliumi tag, akkor is ezt feleli a kérdésre. - Próbáljuk meg kiugrasztani a nyulat a bokorból. Az, hogy nyomasztja valami, arra bólintok. Magamban elégedetten némileg, mert ez nekem kedvez. De egyébként csak a szavaira.
- Nem fárasztana, de ahogy óhajtja. Most vagy később bármikor... - Nyitva hagyom a mondatot, mintegy lehetőségként, hogy ha el akarja mondani, mondja, ha nem, akkor is tudja, hogy ott a lehetőség, hogy hozzám fordulhat, mert én ilyen remek személy vagyok, csak félreismernek sokan. Nem igaz?
Áttérünk a filmek világára, és ugyan filmekről beszélünk, valójában sokkal több mindent tudunk meg egymásról, a gondolkodásmódról, mentalitásról. A film csak az apropó, lehetett volna az ételek, az időjárás vagy az ocani botanika is a téma. Szavai végén aprót nevetek, miszerint ő kevés lenne a meggyőzésemhez. Nos, igen, ez így van, de minthogy ezt nyilván nem mondhatom - még ha mindketten tudjuk is, hogy így van -, de válasz nélkül sem hagyhatom és nem is akarom válasz nélkül hagyni.
- Ejj, hát így megy csatába, hogy rögtön vesztesnek könyveli el magát? Így sosem győzhet. - Őszintén kíváncsi vagyok, erre mit fog reagálni. Tényleg harcos-e? A filmválasztásom megindoklása közben odaérünk a lifthez, aminél belépés előtt egy finom kézmozdulattal előre engedem őt, majd utána lépek be a liftbe. Szinte érzem, hogy kényelmetlenül érzi magát, amit biztos nem enyhít az sem, hogy egy emelettel lejjebb megállunk, mert valaki szintén a liftet hívta ott, de meglátván engem odabent, inkább sietve elnézést kérve elmegy és egy későbbi liftre száll majd biztosan. Mindenesetre előtte elég kérdőn megnézte magának Samanthát, mint "kísérőmet". Liftünk továbbindul.
Samantha kérdése ezután némileg váratlanul ér, és nemcsak az emlékek miatt. Valóban elgondolkozom rajta, hogy ezt most közös filmnézésre való invitálásként kell érteni? Semmi értelme nincs amúgy megkérdezni, hogy lenne-e kedvem megnézni, mert nyilvánvaló, hogy bármilyen filmhez hozzájuthatok és megnézhetem amikor csak akarom. Tehát invitálás, döntöm el, mégsem emiatt habozok. Gyorsan kell reagálnom, mert félő így is, hogy a rövidke habozásom azért érezhető lett.
- Köszönöm a meghívását, de... nem, azt soha többet. - Ez a felelet éppolyan őszintének tűnhet, mint az előbbiek, amelyek felkeltették Samantha érdeklődését.
- Ám ha már Ön lesz a "házigazda", akkor inkább javasoljon Ön egy filmet! Lássuk, milyen az Ön ízlése! - Egy ilyen ziccert nem lehet kihagyni, mint egy közös filmezés a célpontommal. Már csak azon kell eltűnődnöm, hogy ez a meghívás a célom elérését jelenti, kezd megbízni bennem... vagy hova kell tenni ezt egyáltalán?!
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#19Hétf. Jan. 28, 2019 10:01 am
Callum & Sam
Egy pillanatra megdermedek, amikor meghallom Callum megjegyzését. Ott lett volna? Tényleg? Kissé hitetlenül nézek bele - igen, valóban szép - szemeibe, majd megköszörülöm kissé a torkom.
- Ön minden egyes alvó felébresztésénél személyesen részt vesz? - ezt nem akarom elhinni. Túl sok idejét lefoglalná és felesleges is lenne, de persze előfordulhat, hogy időnként megjelenik és pont nálam ott volt. Sajnos akárhogy is próbálok visszagondolni arra az időre, nem megy. Nem emlékszem az arcokra, így fel se tudom eleveníteni, hogy ki volt ott vagy éppen ki nem, amikor felébredtem. Mindenesetre talán nem is számít ez igazán, az viszont annál inkább, hogy hihetek-e William szavainak. Hinni akarok neki, de ez a férfi képes elbizonytalanítani. Miért akar jövendőbeli férjem ellen uszítani? Így se kedvelem, mégis hozzá kell mennem, de ennél több ellenszenv már nem kéne.
- Miért csinálja ezt? - teszem fel csak így, egyszerűen a kérdést. Tudja jól, hogy mire célzok, legyen hát egyenes velem. Végig szemeibe nézek, felesleges most félrenéznem, érezze csak a belőlem áradó határozottságot. Egyébként nem hazudok neki a barátokkal kapcsolatban, nincsenek bizalmasaim, bár még sokakat nem ismerek a Jolán, ahogy azt se tudom, hogy akad ott azért valaki, aki mégis csak a barát zónába tartozik.
- Nem értem, hogy mit számít az magának, ha vannak barátaim vagy ha nincsenek. - ez ilyen fontos lenne? Remélem hagyhatjuk a témát, bár a továbbiak se lesznek jobbak. Igen, akadnak bőven dolgok, amik nyomasztanak, amik majd szétfeszítenek, de tartom magam, mert tartanom kell. - Bármikor? Nem zavarnám Önt a saját problémáimmal... - mondjuk kíváncsi lennék, hogy Callum hogy reagálna, ha valamikor csak úgy, előzetes bejelentkezés nélkül megjelennék nála, ledobnám magam és elkezdeném mesélni neki a bajaimat, mint valami pszichológusnak. Szerintem nem értékelné és rendesen meg is lepődne, hiszen nem vagyunk mi barátok. Hmm, lehet megérné egyszer kipróbálni. Elvetemült tudok ám lenni. Na de a filmek... A büszkeség és balítélet vajlóban remek alkotás, kedvelem és szívesen megnézném ismét, de miért csak nekem lenne ehhez jogom? A Volentisen élő emberek érdekeit is próbálom képviselni, bár tudom jól, hogy ez egy veszett ügy, ezt pedig ki is mondom. Hamar meg is bánom, hogy ezt tettem, mégse szívhatom már vissza.
- Csatában volnék? - vegyem ezt a beszélgetést annak? Nem felelek neki egyértelműen, inkább kérdést teszek fel a kérdésre, miközben a lift elé érünk, amikor pedig az ajtó kinyílik és meglátom az udvarias gesztust, előre sétálok. Mintha egy kalitkában lennék... Igen, némileg kényelmetlenül érzem magam kettesben a férfivel, amin valóban nem javít az egy emelettel lejjebb történő történés se. Csak pislogok az ajtó előtt állóra, és bár besétálna Ő is közénk, de... érthető, hogy nem akar. Mégse jegyzem ezt most meg a tanácsosnak, tudja jól, hogy mennyien tartanak tőle, ahogy talán nekem is tartanom kellene. Tartok is, de valamiért mégis érdekesnek találom. Szeretek a tűzzel játszani úgy tűnik, ezért is teszem fel a következő kérdést, melyre a válasz mintha kissé később érkezne, így tekintetem a férfi arcára vándorol, végül biccentek.
- Ahogy gondolja. - a volt hitvese miatt lehet. Érthető, valószínűleg szerette. Igen, még ez a férfi is képes ilyen érzelmekre, ezt most tisztán látom és meg is jegyzem magamnak. A következő szavakra viszont én reagálok kissé késve, így megköszörülöm a torkom és cseppet zavartan nézek a másikra.
- Én nem teljesen így gondoltam a kérdést. Egyébként is, az én kabinom a Jolán nem Önhöz méltó lenne... - hogyha én lennék a házigazda, máshova aligha hívhatnám. Még nem élek Williammel, ha pedig vele élnék se biztos, hogy jó ötlet lenne pont Callumot oda hívnom egy közös filmnézésére. De ha a Jolán meglátnának vele sétálni, majd azt, hogy jó pár órára bezárkózunk a kabinomba nos... túl sok pletyka terjedne el, bele se merek azokba gondolni. De tényleg kicsi a kabinom, ezzel Ő is tisztában van, így bizonyára nem gondolta komolyan, hogy én lennék a házigazda. Mindenesetre nem hátrálok meg, így némi gondolkodásnyi idő után előállok egy film ötlettel.
- De nem bánnám a közös filmnézést, ha találunk rá megfelelő helyet. - akár ott a vetítőterem is. Csak kettőnknek is le lehetne foglalni, ami szintén furcsa lenne, de még mindig jobb, mintha nekem kellene egyenesen Callumhoz mennem. A vetítőterembe pedig akár távolabb is ülhetnénk egymástól. Na de a film... - Mit szólna a Parfümhöz? - egy gyilkos történetéhez... Célzás is lehetne a dologban, hiszen egy olyan fickóról szól, ki megalkotja a tökéletes parfümöt, és bár gyilkossá válik közben, mégis megússza a halált. A végén pedig rájön, hogy bármit is lesz, képtelen lesz arra, hogy szeressen és arra, hogy Őt szeresség, így végez magával. Callum megalkotta a fekete pirulát, melynek hála sokak halálát okozta, így a párhuzam érzékelhető lehet. Túl erős ez most tőlem? Félő, hogy igen, de már kimondtam a film címét, vissza nem vonhatom. Viszont, ahogy számomra a Büszkeség és balítélet, úgy Ő számára a Parfüm tanulságos lehet. Megnézzük hát együtt vagy a tanácsos út az utolsó pillanatban visszakozna? Kezd tetszeni ez a veszélyes játék, amit egymással űzünk.


Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#20Hétf. Jan. 28, 2019 8:50 pm
Samantha és Callum

- Ó bár lenne annyi időm! - Sóhajtok fel apró mosollyal a szám szegletében, ami úgy tűnhet, hogy tényleg tetszene egy ilyen ábránd. Oké, tényleg nem volna rossz, de az időmet nem az Ébredések lemenedzselésével tölteném. Valójában annak örülök, hogy az elejtett kis mondatom megtette a hatását.
- Ha probléma van, akkor mindig ott vagyok, de ne aggódjon, Önnél ilyen nem lépett fel. Nem tudok mindig személyesen ott lenni, de nemcsak a problémásoknál vagyok jelen, és úgy tűnik véletlen egybeesés, hogy később mi még találkoztunk. - Még ha Samantha nem is emlékszik az első találkozásra. Lehet nincs is a mostaninál előbbi találkozás, mert bár szép Samantha, de az ilyenekkel pont nem törődök, mikor munka van és így nem is jegyzem meg. Lényegtelen most is ez, mert a nekem szegezett bátor és őszinte kérdése sokkal inkább fontosabb. És a szemembe mer nézni ilyen hosszan! A végén még megkedvelem... Több választ is adhatnék, tereléstől, hízelgésen és féligazságon át a hazugságig, és megtehetném, hogy nem is válaszolok.
- Hogy kétségeket támasztok? Ha erre valóban nincs tippje, akkor idejében meg fogja tudni, miért csinálom. Egyelőre elégedjen meg azzal, hogy jó okom van rá. - Úgy döntök, hogy igazat mondok, csak persze kellő ködösítéssel, hogy felkeltsem az érdeklődését és huzamosabb ideig fenn is tudjam tartani. Na meg még nekem sem árt óvatosnak lenni. Az egy dolog, hogy nem úgy néz ki Samantha, mint aki repes a boldogságtól, hogy William felesége lehet, de lehet ettől még hűséges típus.
- A barátai nem nekem számítanak... - Rázom meg a fejemet nemlegesen kicsit, majd ránézek, a szemeibe egyenesen, egy pillanatra meg is állva a sétában. Nem beszélek hangosan egyébként sem, de most is ügyelek rá, hogy ezt más ne hallja.
- Ön nem tűnik hataloméhesnek, és William leendő feleségének hogyan is lehetne több hatalmat ígérni? De ha mégis, Ön nem törtet a rangért, és ne vegye zokon, de gépészekből aligha lehet mondjuk parancsnok, így ez sem lenne hatásos Önnél. Nem élvhajhász, nem olyan, aki a külsőségekkel törődik, így vagyonnal sem tűnik megvásárolhatónak. Régi földi emléktárgyak, csecsebecsék... Talán örülne nekik, de ez édeskevés. Családja nincs... még. - Egy pillanatra megállok, de végül úgy döntök, nem kockáztatom meg a megsértését azzal, hogy nyíltan szembesítem vele, miszerint nem tűnik egy szerelmes madárkának, így se William-mel, se egy ismeretlen szeretővel - aki után búslakodhatna most éppen a kényszerű jegyesség miatt - nem lehet megzsarolni.
- Kézenfekvően egy dolog marad: a barátai. Ha valaki, hogy is mondjam, fogást keres Önön, ez az egyik legjobb módja. Így ha vannak barátai, ne reklámozza, az ő érdekükben. Leendő férje előtt se. - Leginkább őelőtte ne. Indulok tovább, de még figyelem őt, kíváncsi vagyok, mit reagál nemcsak a mondottak üzenetére, hanem a saját jellemzésére is. Valamelyik említésénél felcsillan-e a szeme, elmosolyodik-e, borús lesz-e a tekintete, felháborodik-e? Mind-mind árulkodó jel. Neki meg persze az, hogy e beszélgetés arra is szolgált, hogy megpróbáljam kiismerni őt. A bármikor-ra vonatkozó kérdésre csak biccentek. Ha ezt tovább ragozom, még gyanús lenne. Samanthánál a labda, él-e vele bármikor is. A csatára vonatkozó kérdésre csak akkor válaszolok, mikor a liftajtó ismét bezárult és folytathattuk utunkat.
- Mióta igent mondott William lánykérése, igen, csatában van. Azt hiszem, Ön még mindig nem érti, hova került vagy hova fog kerülni. A csaták, vagy ha így szimpatikusabb: a játszmák a mindennapjaihoz tartoznak majd. - Ezt is veheti őszinte válasznak, mert hát nem is hazudok neki most ezzel. Csata ez a beszélgetés is, és csata lesz minden ezutáni, mindegy, hogy kivel beszél Samantha. Nem lehet tudni, hogy ki játékos ebben a láthatatlan háborúban és ki nem, és sokszor az sem világos, ki kinek az oldalán áll... és meddig. Majdhogynem szürreális ezek után a filmekről cseverészni, de hát ilyenek ezek a játszmák.
- Nem is akartam a kabinjába tolakodni... - Ebben igaza van, elég hülyén nézne ki oda bemenni filmezni, de bájosnak találom, hogy udvariasan ezt abba burkolta, hogy egy tanácsoshoz nem méltó. Hát ilyen fennkölt személynek tart? Vagy ilyen kupit tart a kabinjában? Szórakoztató gondolat. A hely kérdése viszont tényleg problémás, így mást kell kitalálni. Ráadásul együtt ülni teljes csendben másfél-két órán át és egy filmet nézni... nem túl célravezető, már ami az én céljaimat illeti. A beszélgetéseket sokkal élvezetesebbeknek tartom, mert hát be kell vallanom, én különösen szeretem és élvezem ezeket a játszmákat... És Samantha kifejezetten jó partner ebben.
- Attól tartok, a Vetítőterem sem lenne ehhez jó hely, furcsa lenne kettőnknek kibérelni, a nagyközönséget meg kizárni egy bizonyára jó földi filmről... és úgy láttam, zavarná is egy közös filmnézés. Így azt javaslom, hogy míg Ön megnézi a Büszkeség és balítéletet, én megnézem ezt aaa... Parfümöt. Kosztümösre számítsak? - Kérdem a végén halvány mosollyal. Ezzel a névvel tippem szerint az lesz, meg biztos romantikus is. Láthatóan nem ismerem a filmet, és mérget - Fekete Pirulát, hehe - mernék venni rá, hogy csapda ez a film nekem. Egész okos lány, így biztos valamit üzenne vele vagy nekem vagy a rendszernek, de ez majd kiderül.
- De ha az elfogadható Önnek is, és nem tartom fel vele, utána találkozhatnánk a Kilátóterasznál vagy bárhol egy sétára. Lehet lesz a filmmel kapcsolatban néhány kérdésem, földi dolgok, amikben segíthetne. Mit szól? - Érkezik le ebben a pillanatban a liftünk a megfelelő szintre, és bizonyára örül neki Samantha, hogy több közjáték nem történt és még egy váratlan mechanikai hiba sem tartotta őt velem tovább összezárva. Itt ismét előre engedem, de csak a következő folyosó kereszteződéséig tartok vele, innen a hangár és a Jola már nincs messze.
- Nem akarom kényelmetlen helyzetbe hozni a legénység előtt, így csak eddig kísérem.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Ugrás:
^
ˇ