Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Archivált karakterek Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Kaii
Kaii
Tartózkodási hely : Ocan
Hozzászólás száma : 12
Kaii
Azonosítatlan létforma



#1Csüt. Jan. 25, 2018 10:55 pm
Kaii
Keep a little fire burning, however small, however hidden.

Az alapok
Becenév: Kaii, Kay
Faj: ocantis  
Születési hely, idő: Ocan, 2596. nyári napfelkelte
Kor: 30  
Csoport: tűz
Család: Apa: eltűnt
Anya: Már nem él.
Húg: Dwaiia
Feleség: Aryana
Gyermek: Wella
Családi állapot: házas
Szexuális beállítottság: hetero
Karakter arca: Sam Heughan


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
Szeretném azt mondani, hogy sziklaszilárd jellemem sosem változott az idők során, de ez nem így van. A tűz is változékony, néha nagyobb lángon ég, néha csak parázslik, nagyobb a füstje, mint a lángja. Van hogy házakat dönt le, máskor barátságosan hívja melegedni a vándort. Időbe tellett megtalálni azt az állapotot, amikor a bennem élő láng elég meleg lett, de nem égetett, kellemesen csábító, csak az ellenség számára fenyegető. Fiatalabb koromban inkább a temperamentumos destruktivitás volt jellemző rám. Önmagamra voltam kártékony, a környezetem nem sok mindent vett észre a bennem dúló tűzviharból.  Nem, a környezetem mindig is derűsnek és gondtalannak látott, akinek állandóan el kell foglalnia magát valamivel. Csak kevés ocantisz ismeri a csendesebb, visszahúzódó oldalam, de ők is tudják, hogy akkor is ugyanolyan lobbanékony vagyok, mint szinte mindig. Nehezen lehet nagyon felbosszantani, de nem tanácsolom, mert utána még nehezebb lenyugtatni és kevesen értenek hozzá. És hogy mi az, ami szinte mégis mindig ki tud hozni a sodromból? Ha a családomat bántják, ha eljátszák a bizalmamat, vagy néha ha valaki nem képes maga után bezárni az ajtót, amikor az alapból is csukva volt...
Na jó, de tényleg, úgy közelíts felém, amilyen bánásmódban szeretnél részesülni, ha fegyverrel jössz, támadok, ha nyílt karokkal, ölellek.
És hogy mitől félek? Szerintem mindenki attól fél a legjobban, hogy elvesztheti azt, amiért a legtöbbet küzd, amit a legnagyobb becsben tart. Rólam pedig akárki megmondhatja, hogy ez a családom.


Mindenkiben ég egy láng, valakiben kisebb és valakiben nagyobb, akár képes irányítani a tűz elemet, akár nem. Ez a láng az, ami éltet, erőt ad, ahhoz, hogy reggel felkeljünk, hogy minden kudarc és nehézség ellenére folytassuk. Hogy élvezzük azokat a pillanatokat, amikben a lángok a legmagasabbra csapnak, és igen, ez az, ami miatt a vitákat szítjuk a másikkal, amiért úgy tűnik hogy ok nélkül változik a hangulatunk és ami hogy ha kihuny, nem szerezhető vissza már.
Amikor édesanyánk elvesztette az övét, azt hittem, hogy az én lángjaim is az ő testét emésztő tűzbe fognak veszni. Abban az időben nem gondoltam, hogy egyszer még magasabbra fognak csapni bennem, mint valaha.
Mindenki másképp gyászol.
Dwaiia lángjai a küzdést választották, elhúzódott mindenkitől, még tőlem sem fogadott el vigasztalást és harcosnak állt. Én már jártam azon az ösvényen. Még fiatal ocantiszként döntöttem úgy, hogy a képességeimet a legjobban a harcokban kamatoztathatnám. Azt éreztem, hogy úgy válhatok szolgálatára a népemnek és a családomnak, ha védelmezőjükként megóvom őket mindentől. De hiába a kiképzés, hiába a sok edzés, gyakorlás. Amikor igazán szükség lett volna rám, cserbenhagytam mindenkit. Illetve egy valakit, aki a világot jelentette.
Az, hogy tehetetlenül néztem, ahogy anyánk állapota folyamatosan romlik, folyamatosan emésztette bennem a tüzet. Apánknak röviddel Dwaiia születése után nyoma veszett. Nekem kellett volna a családfőnek lenni, de semmit sem tehettem azon kívül, hogy saját magamon vezettem le a feszültséget. Harcosként könnyű volt törni zúzni. És élveztem, élveztem amikor egy kés vagy kard felvágta a húsomat és kicsordult a vérem. Az adrenalin szükséges volt, a fájdalom megérdemelt. Igen, úgy éreztem, hogy megérdemlem a büntetést, ha már nem tudok segíteni anyánkon. De a nap végén megint az ágya mellett és egy szinttel mélyebben találtam magam. Hiába próbáltam utána kapni, felelősségteljes testvérként viselkedni, a húgom egyre távolabb és távolabb sodródott tőlem és mindenkitől.
És akkor jött Aryana. Népünk egyik legmélyebben tisztelt gyógyítója anyánkat nem bírta már megmenteni, de engem sikerült. Érdekes, hogy pont egy víz elemű ocantisz élesztette bennem újra a tüzet. Amellett, hogy ápolta a sebeimet, ráébresztett, hogy van még értelme a létezésemnek. Persze egyszerűnek hangozhat ez így, de küzdelem volt a lángot visszaszerezni. Végül magam mögött tudtam hagyni azt az önmarcangoló korszakot, de a hegek, amiknek nagy részét ruha fedi, mindig emlékeztetni fognak rá.
A Holdanya és Holdapa ünnepén örökre egybekötöttük sorsunkat Aryanával és pár évszakkal később megszületett szerelmünk gyümölcse, Wella.
Ez mindent megváltoztatott.
Rádöbbentem, hogy sem a családomnak, sem a népemnek nem teszek azzal szolgálatot, ha továbbra is harcosként védelmezem őket. Nem akartam, hogy az anyaság feleméssze Aryanát és ne jusson ideje a szenvedélyére, a gyógyításra. Így visszavonultam és a család körüli dolgokra kezdtem el több időt szentelni. Ki gondolta volna, hogy a kapálás éppen olyan megerőltető tud lenni, mint a kardforgatás?
Az Egyensúly szertartás során tűzből formált pengémet persze nem aggattam fel dísztárgyként a falra, mint haszontalan tárgyat. Továbbra is formában tartom magam, hogy ha nagy szükség lenne rá, bármikor a népem szolgálatára tudjam bocsátani képességeim. Emellett pedig aktív részese vagyok az új generáció kiképzésének, hiszen valakitől tanulniuk kell. Az ötlet, hogy tanítsak szinte magától jött. Úgy éreztem, hogy felelősségteljes nagy testvérként kéne viselkednem, de Dwaiia-val eltávolodtunk egymástól. Ekkor tűnt fel Alecia, aki szintén föld elemű és éppen azon edzett, hogy minél jobb harcossá váljon. A közös edzések vele és az, ahogy tágra nyílt szemekkel hallgatta a tanácsaimat egy kicsit olyan volt, mintha egy darabot kaptam volna vissza a húgomból. Azonban, amióta megszületett a kislányunk, Dwaiia több időt tölt velünk. Talán idővel újra be tud illeszkedni közénk, én nagyon szeretném és mindenben segítem, amiben csak tudom.
A lángom hosszú úton keresztül formálódott olyanná, amilyen. Most a családi tűzhelyet őrzi és tartja életben. Megtaláltam a harmóniát, amire szükségem volt. Nem állítom, hogy életem végéig meg tudom ezt így őrizni, de most egyensúlyban vagyok. Már csak azt remélem nagyon, hogy ezek az idegenek, akik felé Aryana nyitna, de én inkább tartózkodnék tőlük, nem próbálják meg fenekestül felfordítani a világunkat. Ha mégis bántanának valakit, én készen állok a küzdelemre velük. Egy olyan világot akarok teremteni a lányomnak, meg a leendő gyermekeimnek, amiben békességben nőhetnek fel.

Memento Mori
the one that got away
Vissza az elejére Go down
Hespera J. Wells
Karakterlap : the sky calls to us
Titulus : captain of the URS Arkan 2600
Tartózkodási hely : beyond the stars
Hozzászólás száma : 70
Hespera J. Wells
Az URS Arkan kapitánya



#2Szomb. Jan. 27, 2018 1:45 pm
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Drága Kaii!
Elnézésed kérem, amiért megvárattalak az elfogadóddal, de hát talán egy eltitkolt része a pofidnak átérzi a whisky-hez fűződő rokonszenvemet... Very Happy Engem ért a megtiszteltetés, hogy elsőként üdvözöljelek az oldalon, és nagyon örülök, hogy így alakult, több okból is! Smile Először is hadd jegyezzem meg, mennyire imádom a PB választásod! Nagy rajongója vagyok az úriembernek, és a tűz elem szerintem remekül illik hozzá Kaii  3889760988 Tök jó, hogy rögtön családapa szerepben tetszeleg, biztos vagyok benne, hogy nagyon édes játékokat olvashatok majd tőled! Smile
Nagyon tetszik a jellemábrázolásod, hogy a tűzön keresztül érzékelteted Kaii személyiségét. Csak most gondoltam bele igazán, annak ellenére, hogy a tűz milyen szeszélyes és fenyegető tud lenni, mégis csak az otthon melege, a családi tűzhely (nem hiszek a nemi szerepekben), a család egyben tartásának egyik legalapvetőbb eleme. Örülök, hogy erre rávilágítottál! Smile
Egyszerűen imádom az előtörténeted! Kaii  1659573237 Annyira tetszik, ahogy a tűzről írsz, meg a bennünk szunnyadó lángokról, meg... Ahh, olyan jól esett olvasni! Annyira gyönyörködtető, élvezetes stílusod van, minden egyes sorát élveztem a lapodnak! Ezúton is köszönöm az élményt! Kaii  1090744246
A testvéri kötelékeket épen és egyben tartani nem egyszerű feladat, mindegy, hogy ocantisok vagyunk-e vagy emberek, ez mindkét nép számára gondot jelenthet. De addig, amíg ott ég bennetek az a bizonyos láng, és amíg képesek vagytok törődni a másikkal, amíg szeretitek egymást, én őszintén hiszem, hogy rendben lesztek a testvéreddel Smile Pláne, hogy a gyerekek csodákra képesek, ha családegyesítésről van szó.
Jó látni, hogy nem tetted le végleg a kardot, mégis megtaláltad azt, ami a harcokon túl boldoggá tehet. Nem ígérem, hogy nem lesz szükség az erődre a későbbiekben, hiszen a béke sosem tart örökké - ott nem, ahol mi felütjük a fejünket, sajnos... De abban biztos vagyok, hogy a családod jó kezekben van a védelmed alatt.
Oda meg vissza vagyok tőled és a lapodtól, de nem szeretnélek nagyon sokáig feltartani, hiszen tudom, hogy már várnak rád a játéktéren Smile Úgyhogy annyit még hadd mondjak el, mennyire örülök, hogy itt vagy, és egy ilyen fantasztikus karakterrel örvendeztettél meg minket! Mindenképpen szeretnélek egyszer közelebbről is megismerni a játéktéren, úgyhogy ha akadna időd még egy körre, ne felejts el rám gondolni! Wink
Addig viszont foglald le ezt a csodálatos arcot, utána pedig irány a játéktér! Fantasztikus játékokat kívánok! Kaii  1461461593


Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ