Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Archivált karakterek Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Hespera Janet Wells
Hespera J. Wells
Karakterlap : the sky calls to us
Titulus : captain of the URS Arkan 2600
Tartózkodási hely : beyond the stars
Hozzászólás száma : 70
Hespera J. Wells
Az URS Arkan kapitánya



#1Szomb. Dec. 09, 2017 12:35 am
Hespera Janet Wells
If we don't destroy ourselves, we will one day venture to the stars

Az alapok
Becenév: Hesp, Jane, Cap/Kapitány
Faj: ember  
Születési hely, idő: Föld, 2561. július 23.  
Kor: 29 éves 
Csoport: Az URS Arkan kapitánya
Család: Öccsével, Marckal együtt vett részt az Alvó programban. Családja többi tagját, köztük a kisgyermek húgukat a pusztulásra ítélt Földön kellett hagyniuk.  
Családi állapot: egyedülálló
Szexuális beállítottság: kalandvágyó
Karakter arca: Lauren Cohan


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
Hespera - Szokatlan név ez egy kislánynak, még a 2500-as évekbeli Földön is, de minden egyes betűjére rászolgált. Szülei mindig is imádtak a múlttal foglalkozni, édesapja legendavadásznak vallotta magát, míg anyja történelmet oktatott az amerikai régióban. Hesperára már egész kiskorában átragadt a szülei kalandvágya, unta az unalmas, szürke hétköznapokat, a tanulást, gyűlölt a biztonságosan elkerített otthonában maradni. Veszélyre vágyott, látni akarta, mi húzódik a régió falain túl, gyermeteg álmaiért később azonban nagy árat kellett fizetnie. A szertelen, bohó kislány alig negyven év űrutazás és a szerettei elvesztése után felnőtt. Hazugság lenne azt állítani, hogy megkomolyodott, mindenesetre benőtt a feje lágya olyannyira, hogy a saját és öccse életén túl kilenc másikat is a nyakába vett, amikor elfogadta az URS Arkan kapitányi címét. Korábban elképzelhetetlennek tartotta, hogy a testvérein kívül bárki másról gondoskodjon, hisz sosem volt az a típus, akit könnyű leláncolni; mára viszont mindennél jobban ragaszkodik az emberekhez, saját legénységéhez, tőle fényévekre szolgáló öccséhez, hiszen csak ők maradtak számára. Látta, mi van a falakon túl, és most már tudja, hogy sosem kellett volna ilyesmit kívánnia.
Őrült, ez a szó elég gyakran elhangzik a legénysége részéről, ha azt kérjük tőlük, jellemezzék a kapitányukat. Hespera az egészséges és jó-féle őrültek közé sorolandó, akik fejjel vetik bele magukat mindenbe, akik a gázba taposnak, mikor mindenki más már fékezne. Nem meggondolatlan, nem felelőtlen, nem is vakmerő, egyszerűen csak... őrült. Minden napot úgy él, hogy tudja, nem veszíthet már semmit; semmi olyat, amit eddig ne veszített volna el. Húga és szülei emléke, akiket a Földön kellett hagynia, a mai napig kísértik, ahogyan halva született kislányáé is. Nem sokkal azután, hogy felkeltették a hibernációból, Hespera férjhez ment és teherbe esett, ahogyan azt a törvények elvárták tőle; lánya azonban halva jött a világra, és ez annyira megviselte, hogy utána önként vetette alá magát a sterilizálásnak.


Részlet a hajónaplóból: "A föld rázkódni kezdett, és tudtam, nem érhetünk vissza időben az Arkanra. Akkor nem, ha minden sérültet magunkkal viszünk. Az első tisztem visszafordult a csapat éléről és rám üvöltött, de nem értettem, mit mond, a fülem még mindig zúgott és csengett a robbanástól, ami beszakította a dobhártyámat. Éreztem, hogy vér szivárog a fülemből, és emlékképek rohamoztak meg a televíziós felvételekről, melyekben a víz alá kerülő San Franciscot mutatják, a számban éreztem a sós ízt, hallottam az emberek jajveszékelését, a robajt, ahogy egy tüzes meteordarab letarolt egy teljes utcát. Rezgett a föld a lábunk alatt. Aztán a következő pillanatban megbotlottam és a földre zuhantam, nyakamban a legénységem egyik eszméletlen tagjával. Ekkor jutottak el hozzám Jonsson szavai.
- Kapitány! A föld! - kényszerítettem magam, hogy arra nézzek, amerre mutogatott, és végre megláttam én is. A talaj a hegy lábából kiindulva elkezdett nagy tömbökben beszakadni, a repedés, mely végtelen, sötét szakadékot nyitott meg alattunk, egyre közelebb ért hozzánk. Ekkor beláttam, hogy a "senkit nem hagyunk hátra" alapelv, melyet én magam tűztem ki az Arkan parancsnoki hídjának falára, tragédiához vezethet, ha nem intézkedek rögvest.
- Menj! - kiáltani akartam, de a torkom kiszáradt a futástól, és minél jobban erőlködtem, a fejem annál inkább sajogni kezdett. Összeszedtem a maradék erőmet és kapitányi büszkeségemet, és a tőlem telhető leghatározottabban az Arkanra mutattam. - Menj!
Ódzkodtak ott hagyni minket - persze, hiszen én magam neveltem beléjük, hogy a csapat az első. A családunk az első. Magam alá húztam a karomat és megpróbáltam felállni, de a szédülés visszarántott a porba. Értékes másodpercek peregtek le, a bolygó darabokra hullott alattunk, az Arkan pedig még vagy három kilométerre lehetett tőlünk. Látván, hogy egyikük sem mozdul, ismét megemeltem a hangom.
- Az isten szerelmére, húzzatok el innét! Most! Ez parancs!
Végre megmozdultak, egymást karon ragadva rohantak tovább. Körbenéztem, és megkönnyebbülten láttam, hogy csak ketten maradtunk hátra. Nyolcan túlélhetik; csekély vigasz, de a semminél több. Közelebb húzódtam a még mindig eszméletlen Smirnovhoz és ellenőriztem, lélegzik-e még. Lélegzett, bár az egyre hevesebben rázkódó föld, a semmibe nyíló szakadékok alatt elmerülő fák és sziklák körülöttünk baljós képet festettek a következő néhány percünkre. Úgy döntöttem, nem fogok tétlenül üldögélni, miközben a bolygó elnyel minket; küzdeni fogok, még ha azzal csupán jóval szánalmasabb halált és néhány plusz percet is nyerek. Megragadtam a mocsoktól szürkévé fakult, sárga egyenruhát, és felkészültem rá, hogy ismét a vállamra vegyem a fiatal fiút.
Bár kezdett tisztulni a látásom és a hallásom, fel sem figyeltem a saját hajóm ismerős duruzsolására, amíg a fejem fölé nem értek. A bolygó, amit órákkal ezelőtt épp csak elkezdtünk felfedezni, atomjaira bomlik, ezek az értetlenek meg visszajönnek értünk - és még engem neveznek őrültnek? Lenyílt az alsó kapu és Jonsson idegesítő, önelégült vigyorát megpillantva szólni akartam, hogy inkább hagyjanak ezen a nevenincs helyen meghalni, mégsem jött már hang a torkomra. Csak elkaptam a hevedert, magunk köré csatoltam, és ahogy kattant a karabíner, már rántottak is fel a földről. Alig szakadt el a talpam a talajtól, az megnyílt alattunk, elnyelve--"
- Az emberei megszegték az ön közvetlen parancsát.
A képernyőn derengő, egyenruhás figura, aki eddig néma csendben hallgatta a monoton hangú felolvasást, félbeszakította a nőt. Hespera egy pillanatnyi szünet után nézett csak fel a hajónapló nyomtatott lapjai közül, és állta az admirális hűvös, számító tekintetét.
- Megmentették a seggemet. - Figyelmeztető köhintés hangzott fel a nő háta mögül, mire a kapitány sietve kijavította magát. - A seggünket. Smirnovét is.
Az admirális sóhajba fojtotta nemtetszését, és hátradőlt bőrkárpitos székén. Ujján ott csillogot a Consilium jelképével díszített gyűrű.
- Az egész küldetés rosszul sült el. Azonnal vissza kéne rendelnem magukat az űrállomásra.
- De nem fog, mert ez csak egy apró szerencsétlenség volt. Ez a bolygó nem élhető, na és? Majd találunk másikat. Talán a következő az lesz, talán az azutáni az lesz. Sosem tudjuk meg, ha most visszarendelnek minket. - Hespera feje még sajgott kissé a minap átélt kalandoktól, ám a lelkesedés, amivel beszélt, a tűz, ami áthatotta a mondandóját, elérte a hatását. Az admirális amúgy sem óhajtott tovább ilyen jelentéktelen ügyekkel foglalkozni.
- Nevelje meg jobban a csapatát, kapitány! - Azzal készült lekapcsolni a beszélgetést, ám a nő még sietve a szavába vágott.
- Ha nem nevelem beléjük, hogy nem hagyunk hátra senkit, most kereshetne a helyemre valakit... Admirális.
A férfi nem szólt semmit, csak lekapcsolta a kommunikátort, mire a képernyő egyből elsötétedett. Hespera elégedett ciccentéssel összerendezte maga előtt a papírokat, majd hátrafordult a mögötte állóhoz, elfintorodva annak irritáló mosolya láttán.
- Mi az? Te is tudod, hogy nem azért neveztek ki, mert szépen beszélek. - felvette a szék mellé ejtett jégcsomagot és a halántékára szorította, ahogy kifelé bicegett a kabinból. Az élet nem állt meg csak azért, mert majdnem ott hagyták a fogukat. Az Arkan legénysége számára az ilyen küldetések mindennaposak; ha egyetlen egyszer is megtorpannak, a missziójuk értelmét veszti. Így hát Hespera a parancsnoki híd felé vette az irányt, ahol a többiek már várták, hogy kiadja az új parancsot. Hiszen pontosan ezt jelenti a kudarc: a kezdetét egy új lehetőségnek.

Memento Mori
Blue (24), admin
Vissza az elejére Go down
Maddox Wes
Titulus : A lázadók vezetője
Tartózkodási hely : itt is - ott is
Hozzászólás száma : 74
Maddox Wes
Azonosítatlan létforma



#2Szomb. Dec. 30, 2017 9:38 pm
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Üdvözlöm a fedélzeten, Kapitány!
Legalább is ez az első dolog, ami az eszembe jutott a lapod olvasásakor. Nagyon szépen fogalmazol,
csak úgy olvastatja magát, és bár próbálok nem elfogult lenni, mégsem tudok nem rajongani minden egyes általad alkotott karakterért! Smile Imádtam a jellemét, és nem, egy cseppet sem tartom őrültnek ezt a nőt! Vakmerőnek, bátornak mindenképpen, de őrültnek nem. Igaz, van hogy az életét is kockára teszi, de ha nem lenne mindenki teljesen tisztában azzal, hogy az életüket is rábízhatnák, akkor biztos, hogy nem tagadná meg senki a közvetlen parancsot csak azért, hogy a továbbiakban is ő irányítsa a csapatot! Azt hiszem az a legénység nagyon is szerencsés azért, mert ennyire elvakultan és határozottan kiállsz értük, és hogy kész vagy mindent kockára tenni azért, hogy jobb sora legyen mindenkinek. Mert hát ki vágyna visszamenni a Consilium kezei közé, nemde?
Azt ugye azért tudod, hogy az idő véges, és lassan bilincsként kulcsolódik a nyakad köré? Mert a Consilium hosszú távon új embert fog keresni, akibe több potenciált látnak, és akibe újból belefektethetnek sok-sok mindent.... időt, pénzt...
Lassan valamit fel kell mutatni, és ha nem sietsz, hamar az Ocanon találod magad!
Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy sikerülnek a kalandjaid!



Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ