Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Archivált karakterek Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Amelia Shepard
Amelia Shepard
Hozzászólás száma : 36
Amelia Shepard
Az URS Jola tisztje



#1Vas. Dec. 31, 2017 6:12 pm
Amelia Shepard
Minden ember élete ugyanúgy ér véget. Csak hogy hogyan élt, és hogyan halt meg, az, ami megkülönbözteti egyik embert a másiktól.

Az alapok
Becenév: Lia, Ams, amelyik tetszik, de amúgy Shepard első tiszt.
Faj: ember
Születési hely, idő: Volantis, 2896  
Kor: 30, de letagadhatok párat, tudom.
Csoport: katona az USR Jolan
Család: A szüleim meghaltak, a bátyám meghalt, egyetlen élő rokonom, másik bátyám, Alex, egyben kapitányom is. És ha úgy vesszük, az ő fia, mint unokaöccs. De sajnos senki más.
Családi állapot: Hajadon
Szexuális beállítottság: Heteroszexuális
Karakter arca: Scarlett Johansson


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
„Precíz, kitartó katona, aki tudja, hogy pontosan mit is akar. Figyelemmel kíséri társait, a stresszt jól kezeli, minden helyzetben helyt tud állni.” - Jonathan Elwood admirális

„Szórakoztató, vicces személy, aki tudja, mikor is kell lazítani két küldetés között. Viszont ha helyzetről van szó, akkor feltalálja magát, együtt dolgozik a többiekkel, és a lehető legjobban akarja kihozni magából. Néha talán magához is túl szigorú.” - Cloris Hermann katonatárs

„Jó régóta ismerem, szinte a kezem alatt nőtt fel. Laza személy, aki bőven meg van áldva optimizmussal és humorral, néha nem veszi véresen a dolgokat, míg máskor pedig alig lehet kirángatni a helyzetből. A harci tudása agresszív, de taktikus. Tanulékony, rugalmas a szabályokhoz, de néha képes áthágni őket. Erős akaratú, szenvedélyes nő, aki halálos is tud lenni. Rendkívül jó katona nő létére, de mint ember, úgy is nagyszerű, nagylelkű, segítőkész, határozott. Néha talán túlzásokba tud esni, türelme nem végtelen, és ha elpattan egy bizonyos húr, akkor haragja lávaként folyik. Ítélőképessége jó, emberileg kellemes, bárkit meghallgat, magáról viszont annyit nem beszél.” - Craig Henderson kiképzőtiszt, oktató

„Lehet rá számítani, meglepően jól kezel minden szituációt. Nyomás hatására is helyén van az esze, nem kezd pánikolni emberei előtt. Tudja, hogy számítanak rá, és ezt egyáltalán nem használja ki. Bátor, merész katona, csak ajánlani tudom. Aki külön tudja választani a munkát és a magánéletet.” - Cassidy Lermand pszichológus

„Aranyos, kedves lány, akivel sokat lehet játszani, már ha itthon van. Benne van mindenbe, míg nem törünk össze semmit, beleértve anya szabályait is. ” - Josh Shepard, unokaöccs

„Remek katona és kiváló navigátor, nevünket eredményeink tették híressé.
Velem ellentétben sokkal lazább életszemlélettel él és nagyon sokszor piszkál, amiért merev vagyok. Még az ütközetek alkalmával is van, hogy csak játszik és ezt szó szerint kell venni. Számolja a legyűrt ellenfeleket és jobb akar lenni nálam. Lássuk be, sokkal jobb katona  nálam, de a kapitányi poszt teljesen hidegen hagy. Közel állunk egymáshoz.” - Alexander Shepard kapitány, testvér

„Elviselhetetlen, idegesítő alak. De meg kell hagyni, ért a munkájához. Tipikus nő, akiben elbújt a csendes gyilkos, elsőnek saját kézzel ragadja meg a problémát csakis utána kér segítséget. Sajnos, de igaz, ismeri önmagát, gyengeségét, pont ez tesz erőssé. Shepard, ne feledd, még találkozunk!” - Julian Gillan, őrtiszt, katonatárs

„Mindig barátok voltunk, túl nagy összhangot élvez a jellemünk, szóval nem is lehetett volna másképp.” - Marc Wells kommander



Ha nem volna halál, fogalmunk se lenne, miről szól az élet.

48 óra pihenő, ami nekem azt jelenti, ledobhatom végre az első tiszti álcámat. Meg is teszem, amint szabadulok kötelességeim alól. Nem mintha panaszkodnék, hogy ez a rangom, nekem tökéletesen megfelel, csak kapitánynak ne kelljen lennem és néha jó, ha az ember kap egy szusszanásnyi időt, így is null huszonnégyben ezt a feladatomat látom el. Legtöbbször jól. Ilyenkor szokás családokat, barátokat látogatni, hiszen alig látjuk őket. Család? Alex, a megmaradt bátyám az utolsó családtagom. Szüleim csak életem feléig fogták a kezemet, és neveltek, majd elvesztek az életemből. Halott bátyám pedig szolgálatban lépett a túlvilágra. Ő az egyik oka, hogy a katonaságot választottam meg. Pontosabban, már csak Alex. Álmom volt, hogy katona legyek, másik oldalról viszont csak így tudok bátyám közelében maradni, aki nem aggódik értem, és én sem annyira érte, viszont így nem csak röpke 48 órát töltünk együtt, mikor éppen a Jola-nak kedve támad dokkolni.
Alexander nagyon fontos a számomra, még ha ezt nem is hangoztatom neki annyira, mint kellene... Szerintem anélkül is tudja. Ott van köztünk az a láthatatlan kapocs, ami nem csak testvérré, hanem bajtárssá, katonatárssá, baráttá is tesz minket. Felnézek rá, tisztelem, de szeretnék vele egyenlő is lenni, nem pedig csak a húgica képében díszelegni.Már felnőttünk, útjaink nem mindig közösek, mégis, néha túlzottan aggódik. Talán, ezért is piszkálom, vagy ezzel fejezem ki a szeretetemet, ki tudja? A lényeg, hogy úgy sem szabadul ettől a szokásomtól!
A Volentisen fel-alá sétálok, míg végül megállok egy ajtó előtt és bekopogok. Szisszenve nyílik az ajtó, mire máris beléptem egy mosollyal. - Cloris? - kiabáltam be, azonban a jól ismert konyhából egy férfi tart felém, nem a jól ismert barát. A mosoly lelohad arcomról, hiszen nem ismerem. Mit keres itt?
- Elnézést - kapom elő a legjobb modoromat, miközben körbenézek. Lehet, Clorisnak pasija lett? Vagy félreértés történt? - Hermann tisztet keresem. Régen itt lakott, és...
- Sajnálom, hogy nekem kell tudatnom a hírt, de Hermann tiszt  meghalt már egy hónapja - vág gyorsan a szavamba, mire köpni-nyelni nem tudok. Meghalt? Hogyan? Mégis...? Olyan váratlanul ért a hír, hogy semmit sem tudok válaszolni, csak kérdések kavarognak a fejembe. Lefagyok, nem reagálok azonnal, az idő szinte lelassul, míg a tudatomig eljut az információ: meghalt. Velem együtt képezték ki, ő is az egyik legjobbak közé számított, viszont nem kapott hajót, hanem küldetésekre járt, hol az Ocanra, hol magán a Volantison. Ő maga választotta ezt, de sosem fejtette ki igazán, mit is takar konkrétan az, amit ő csinál. Nem mesélt... Vagy sosem sokat. De most még annyit sem fog. Meghalt... A hír hideg vödörrel ér fel, kicsúszik talpam alól a talaj, és próbálok fogódkodót keresni - mindhiába. Meghalt! Visszhangzik a koponyámban a mondat egyre hangosabbam. Egyre elviselhetetlenebb, hát igaz lenne?
- Elnézést akkor - hebegtem, ahogy kihátráltam, és máris ott hagytam a férfit. Nem sírtam, egy darab könny sem szökött ki a szememből, pedig a hiánya hasogatta lelkemet, egészen addig, míg olyan sebet nem vágott magának, ami sosem fog igazán begyógyulni, csak én takargathatom. Cloris fontos volt a számomra, legjobb barátnőmnek számított, akivel együtt nőttem fel, most mégis, ő is elveszett. Nincs többé, csak az együtt töltött idő emléke. Csak a nálam megmaradt tárgyak sugallják, hogy valaha élt. Olyan könnyű a halál, olyan egyszerű az élethez képest... Olyan semmit mondó. Egy pillanat, nem több, és az oly sok küzdés az életért értelmetlen lesz. Vagy épp a halál ad értelmet?
Egyidősek voltuk, akár én is lehettem volna a helyében. Miért halt meg? Miben halt meg? Ezek olyan kérdések, amikre a választ örökké homály fedi. Már nem volt hova mennem, pedig volt egy rakat ismerősöm, most mégsem akartam senkit sem meglátogatni. Csak róttam a köreimet amerre lábaim vittek, miközben a szőke hajú, szép arcot néztem magam előtt, akinek volt egy érdekessége, hogy egyik szemöldökét egy heg szakította meg. Cloris, akit annyiszor kértem, jöjjön a Jola-ra, mégis mindig csak azt mondta: majd egyszer. Majd egyszer... Majd egyszer. Soha. Már soha. Többet nem fogom látni, többé a hiánya a találkozásainkkal nem fog pótlódni. Üres marad a helye a lelkemben, melyeket már az emlékek sem éltetnek. Elenyészik az időben, már csak a történelem maradványa marad számomra. Nem a jelené, hanem a múlté.
Fel s alá járkáltam, kerestem a helyemet, ami most nem akart előkerülni. Arcomon nem volt a virgonc mosoly, szememben nem látszott a szórakozott csillogás, mintha kihúzták volna alólam a talajt, és ezen csak rondít a tudat, hogy Marc is lement. Lement az Ocanra. Ahogy Alexben, úgy bennem is volt kétség a bolygóval szemben, nem láttam meg azt a szépséget, mint az Ellenállás és a Consilium. Nem éreztem, hogy egy új faj a megoldás kulcsa arra, hogy letelepedjen az emberiség. Nem olyan fejlettek, mint mi, viszont a négy elemet uralják... És ő oda lement... Miért? Cseppnyi aggodalom költözött a lelkembe iránta is. Már akkor, mikor Alex kiejtette a száján a mondatot, hogy lement. Hazudnék, ha nem mondanám azt, hogy nem fontos a számomra ő is. Van bőven közös múltunk - nem csak annyi, hogy ő is katona, nem csak ez a bajtársiasság. Ennél több. Egy közös fonál, egy közös lehetőség egy álom világban. Én a Jola-n, ő nem tudom hol. Nem volt közös jövőnk, pedig az ellopott csókok, ölelések a mai napig is képesek égetni bőrömet. Voltunk együtt, élveztem testének melegét, olyanok voltunk, mint a borsó és a héja, nem nagyon tudtunk külön létezni, mégis kellett. Mégis külön utakon folytattuk életünket, mely csak néha-néha kapcsolódik össze. De most megint nem, pedig ki tudja, mikor fog megállni megint a Jola, mikor fog ő visszatérni, ha egyáltalán vissza fog térni... Akartam, hogy visszatérjen, de mit számít, hogy én mit akarok? Azt hittem, lezártam az ő fejezetét, el tudok sétálni a neve mellett, most mégis arra kellett rájönnöm, hogy nem. Nem tudom figyelmen kívül hagyni, megmozgatja a lelkemet, feleleveníti a múltat, ami egy másik világban igaz lehetne. Én az övé, ő az enyém. Lehetne, de csak lehetne. A mostani valóságban erre nincs esély. Csak az emlékek mesélnek, mondják el az érzéseket, történéseket. Csak az emlékek mutatják meg nekem, hogyan is emlékeszem rá, a férfira, a barátra, a katonára. Lelkem elzárt része marad, egy eltemetett vágy, ami nem teljesülhet. Én itt, ő ott, mi sehol... Lassan mindenki eltűnik körülöttem? Lassan ő is? Elveszik a homályban, és nem lesz semmi? Miért ment le? Mit csinál ott? Ez a baj a Jola-val, a sok utazás miatt lemaradunk a Volantison történtekről, nem látunk bele a rendszerbe, és ettől vakokká válunk. Saját elveink lesznek rab láncaink, mert azt hisszük az a jó, az az igaz, szimplán arról van szó, nem látjuk az érem másik oldalát. Marc, mi a jó fenét keresel ott lenn? És Cloris miben halt meg? Két kérdés, de lehet, hogy a válasz egy és ugyanaz?
Kedvetlenül tértem vissza a hajóra, pedig le nem járt a 48 óra, azonban nem akartam kinn maradni, úgy éreztem, megfulladok, ha nem csinálok valamit. Ahogy szobámba léptem, azonnal térdeim engedtek, és hagytam, hogy a saját káoszom, egy pillanatra elnyeljen. Törékennyé váltam, mint egy porcelánbaba, azonban fel kell állni. Feladatom van, felelősséggel tartozok másokért. Mindig is tökéletesen meg tudtam különböztetni a munkát és a magánszférám, mégis sokszor játéknak vettem mindkettőt, miközben nem az. Most nem az.
Ki tudja, meddig ültem ott, talán percek, de nekem óráknak tűntek, míg végül megszólalt a telefon. Hangosítóra kapcsoltam. - Shepard első tiszt!
- Igen? - sóhajtottam fel.
- Levél érkezett az ön számára, hol tudom átadni?
Összeráncoltam a homlokomat, majd végül megadtam a dokk címet. 5 perc sem telt bele, mire megjelent egy köpcös alak, aki csak átadta, és távozott is. Levél? A kacskaringós kézírást először fel sem ismertem, míg kibontva alul megláttam egy "Cloris" feliratot. Mi a fene?
Egy akta volt, rajta egy "szigorúan titkos" felirattal. Honnan van? A legtöbb dolog a mostani világban már digitális volt, azonban ez minden egyes lapja papírforma. Valaki kinyomtatta, eléggé frissnek tűnt, hiszen a lapjai nem voltak meggyűrődve. Nem szívesen vettem kézbe, hiszen nem volt nekem az ilyenhez hozzáférésem. Lojális, hűséges voltam a rendszerhez, pedig alig-alig ismertem. Most mégis a tudat, hogy Cloris küldte, olyannyira megduzzasztotta kíváncsiságomat, hogy azonnal felcsaptam. Nem érdekelt semmi, ha éppen figyelnek, ha éppen ki tudja mi történne, akkor sem, el. Akartam. Olvasni.Mit küldött. Mert ez válasz lehet a kérdéseimre, sőt! Minden kérdésemre. Cloris, Marc, Alex, Consilium, Ellenállás, Ocan, Ocantisok. Álom világban éltem eddig, mert nem vettem észre, hogy az éremnek két oldala van...
A levél úgy végződött: "örökké barátod: Cloris" - és ezzel kicsordult az első könnycsepp a szememből.  

Memento Mori
Abeth (19) Van
Vissza az elejére Go down
Maddox Wes
Titulus : A lázadók vezetője
Tartózkodási hely : itt is - ott is
Hozzászólás száma : 74
Maddox Wes
Azonosítatlan létforma



#2Hétf. Jan. 01, 2018 1:50 pm
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Üdvözöllek nálunk, kedves!
Először is szeretnélek megdicsérni, mert csodálatos előtörit alkottál, és amint láttam, nem csak én vagyok, akinek elnyerte a tetszését. Smile Nagyon tetszett a kis melankólikus, szomorú vonal benne,
és abszolút átérzem, hogy milyen is lehet neked most, hogy elveszítettél egy számodra nagyon fontos embert. Hiszen az egyik legjobb barátunkat nagyon nehéz mellőzni az életünkből, és ha ez a halála miatt történik, akkor annak feldolgozása soha nem könnyű. Hiszen nem tudsz hozzászólni többet, nem hívhatod fel, nem mesélhetsz neki minden kis apróságról.... Azonban remélem, hogy most hogy már tisztában vagy azzal, hogy mi is folyik a háttérben, könnyebben megy majd elengedned, és végre te is felveszed a kesztyűt azügyben, hogy a hatalom megdöntésre kerüljön.
Én drukkolok azért, hogy egyrészt sikerüljön az eseményeket olyan irányba vinni, hogy Cloris halála ne legyen értelmetlen, és drukkolok azért is, hogy megtaláld a szerelmet, hogy legyen még egy olyan ember az életedben, mint a nemrég elvesztett barátod, mert egyedül lenni soha nem jó dolog.
Amit még mindenképpen mondani akartam, az az, hogy a pb abszolút jó választás volt sztem, bár Scarlett nekem mindig is szőke marad (Very Happy) de ettől függetlenül azt hiszem egy igazán határozott és erős nő képét sikerült választanod, amit biztos nagyon sokan fognak majd örömmel nézegetni! Smile Nagyon szépen és választékosan fogalmazol, izgalmasan és nagyon érzelmektől fűtöttek a soraid, könnyű volt beleélnem magam Amelia-ba, és szinte már éreztem a fájdalmát, amit Cloris elvesztése jelentett, ez pedig egy olyan dolog, amit kívánok hogy évekkel későbbre is megőrizz! Remélem akkor is ugyanígy fogsz írni... mert én azt mondhatom, akkor is szívesen olvasnám a soraidat! Smile
De nem is tartanálak fel tovább, sipirc foglalózni!


Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ