Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Archivált karakterek Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Dawn Whittaker
Dawn Whittaker
Tartózkodási hely : Arkan
Hozzászólás száma : 3
Dawn Whittaker
Az URS Arkan tisztje



#1Hétf. Júl. 29, 2019 7:15 pm
Dawn (Crawford) Whittaker
Murder Ballads & Other Love Songs

Az alapok
Becenév: Dawn, D, Közlegény
Faj: ember 
Születési hely, idő: Volentis, 2602
Kor: 24 
Csoport: Flotta (Arkan)
Foglalkozás: gépész
Család: Angus és Eloise Crawford önként, egy-egy fekete pirulával búcsúzott el az életétől, miután Angus betöltötte a hatvanat. Nem bírták elviselni a szégyent, amit a fiuk hozott rájuk.
Flint Crawford, Dawn bátyja merényletet tervezett a Consilium ellen, minek eredményeképp cinkostársával együtt kilőtték az űrbe.
James Whittaker nem magától jutott arra az elhatározásra, hogy feleségül veszi Dawnt, a Consilium rendelte ki mellé. Mivel rögtön a házasságukat követően megkezdődött a kiképzésük és feleségével ellentétben a Volentisen szolgál, csak ritka alkalmakkor találkoznak.
Családi állapot: házas
Szexuális beállítottság: heteroszexuális
Karakter arca: Scarlett Simoneit


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
Higgadt. Bízik benne, hogy a maga módján bármilyen helyzetet képes uralni, elviselni és túlélni; egyébiránt a hivatását leszámítva nincs semmi, amit még elvehetnének tőle. Semmi, amiért kár lenne.
Szűkszavú. Sosem beszél többet annál, mint amennyit feltétlenül szükséges, és készségesen belefojtja a szót bárkibe, aki egy pillanatra is abba a tévhitbe ringatja magát, hogy érdekli, amit mond. Minden szava, akár a tüske.
Ambiciózus. Évek óta a főgépész pozícióra pályázik - tudja, hogy jó abban, amit csinál -, nőként azonban vajmi kevés esélye van rá, hogy elnyerje azt.
Precíz. Sosem vét hibát, ha pedig véletlenül mégis, napokig képes emészteni magát az okokat és az alternatívákat latolgatva.
Gyáva, mert annyit zár ki a külvilágból, amennyit csak lehetséges, ahelyett, hogy megpróbálna változtatni rajta.



- Vegyük át újra. Biztosra akarom venni, hogy eszedbe sem jut majd rögtönzött válaszokkal szolgálni. Mindent pontosan úgy akarok visszahallani tőled, ahogy azt megbeszéltük. Világos?

Hosszúra nyúlik a csend. Szinte látom magam előtt, amint James feszülten préseli egymáshoz az ajkait, pedig neki háttal foglalok helyet az ágyamon. Tekintete valósággal átfúrja a koponyámat, míg a válaszomra vár. Jobb híján magammal kötök fogadásokat, vajon meddig képes kihúzni a tüntető némaságomat, mire elkattan nála valami - újra -, és a fülembe ordítva ismétli meg a kérdést: VILÁGOS?
Annak idején mindig Flintnek ártottak, ha engedetlen voltam, mert tudták, hogy rám nem hat az ilyesmi. Már nincs alternatíva. Üthet, ameddig csak lélegzem, hallgathatja a fájdalmas sikolyaimat és láthatja a könnyeimet, de sosem lesz elég ahhoz, hogy jobb belátásra bírjon. Nem mintha lenne hozzá bátorsága. Hét évnyi házasságunk alatt csupán egyetlenegyszer volt képes rá, hogy megtegye. Büntetésül, amiért megpróbáltam segíteni Flinten és rálőttem - rá, aki becsületes nőt faragott belőlem, akiért minden nap hálát kéne adnom -, elvégre kötelessége, hogy megneveljen.
Aztán kiderült, hogy terhes voltam.
Voltam.
Azóta képtelen a szemembe nézni. Úgy tesz, mintha engem tartana az egyedüli felelősnek a veszteségért, mert túlságosan is gyűlöli magát ahhoz, hogy felvállalja az igazságot. Még mindig a fülemben cseng a saját nevetésem arról a napról, mikor az orvos tájékoztatott minket a kisbabáról, és arra is emlékszem, milyen hirtelen futotta el sápadtság az arcát.
Ha másért nem is, egy dolog miatt megéri életben maradnom. Amíg én létezem ezen a világon, örökké együtt kell élnie a szégyennel.

- Dawn. - Úgy ejti ki a nevem, akár egy szitkot.
Volt idő, mikor azt hittem, szeretem őt, és a nevem is kedvesebben csengett az ajkain. Tudom, hogy ő is emlékszik erre, különben nem kérné, hogy játsszak.
- Azonnal figyelmeztetni akartam őket, mikor megtudtam, mire készül Flint, de rám zárta az ajtót. Tehetetlen voltam.
Félig igaz. Tudta, hogy ha módomban állt volna, bármi áron megakadályozom az öngyilkos küldetését, ezért elkülönített a többiektől. Épp csak azzal nem számolt, hogy valaki rám talál majd ezen rövid idő alatt.
- És miért támadtad meg a saját férjedet, miután kiszabadított?
- Azt hittem, Flint tért vissza valamiért. Meg akartam akadályozni, hogy végrehajtsa a merényletet.
Olyan sokáig hallgat, hogy azt hiszem, a beszélgetésünknek ezzel vége, míg újra meg nem szólal.
- Miért nem céloztál a szívére?
Nagyot nyelek, ahogy megcsikordul mögöttem a szék, és távolodó léptek zaja üti meg a fülemet. Tudom, hogy erre a kérdésre nem vár feleletet, ettől támad igazán kedvem hozzá.
- Még mindig megtehetem.


Memento Mori
Vissza az elejére Go down
Pressia Hicks
Karakterlap : Dawn Whittaker ZNr5NhZ
Titulus : trouble
Tartózkodási hely : URS Jola
Hozzászólás száma : 509
Pressia Hicks
Tizedes



#2Csüt. Aug. 01, 2019 5:49 pm
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Kedves Dawn,

Bár nem nyújtottad hosszúra az előtörténetedet, de így is benne van minden, amit első körben az ember meg akarhat tudni valakiről. Talán még több is. Azt hihetné az ember, hogy szerencsésnek érzik magukat azon kevesek, akik a Földről, a biztos pusztulásból megmenekülve a Volentisre kerülhettek, vagy az új világba születtek.  Aztán találkozik egy olyan sorssal, mint a tiéd és újra kell gondolnia. Alig várom, hogy még többet megtudjak rólad, és lássam, mihez kezdesz az életeddel most, hogy az egyetlen rokonod a férjed maradt. Az az ember, akivel a kapcsolatod ráadásul enyhén szólva sem ideális. Ha nem őt próbálod újra, hanem a munkába ölöd minden energiád, szerintem még a főgépész pozíciót is simán megkaphatod.  Dawn Whittaker 53199964
Egy szó, mint száz: Elfogadva!  Foglald le a csini arcod, és már mehetsz is játszani! Smile  

Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ