Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Régi Játéktér :: Volentis ûrállomás :: Civil zónák :: Hálókörletek Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Oscar Pavell lakosztálya
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Anonymous
Vendég
Vendég



#11Hétf. Júl. 02, 2018 7:43 pm
Oscar & Sam
Szépen lassan kezd kibújni az oroszlán a barlangjából, már egyre kevésbé fogja vissza magát a férfi és jelzi is számomra, hogy mennyire nem tetszik neki a válaszom, ahogy nekem se az övé, főleg nem a megfogalmazása.
- Bizonyára Ön maga mellett tartaná a feleségét, de William engem nem óhajt így bekorlátozni. Lesz lehetőségünk dokkoláskor is együtt lenni... - jegyzem meg most már ridegen, miközben a férfi szemeit nézem. Eszem ágában sincs folyamatosan jövendőbeli férjem ágyában lenni, hogy majd a gyermeknemzésen gondolkozzunk. Nekem tökéletesen megfeleltek így a dolgok, minek kellett Oscarnak ebbe beleszólnia? Miért tart számon engem ennyire? Nem akarok magyarázkodni, nem akarok neki a magánéletemről vagy a szexuális életemről beszélni.
- És tudja jól, hogy az Arkan feladata mennyire fontos a fajunk fennmaradásához. Van olyan fontos, mint az, hogy egyetlen nő mikor nemz gyermeket! - én pedig a főgépész vagyok, és baromi jól értek ahhoz, amit csinálok, így ne velem kekeckedjen. Szerintem tudnak még várni egy-két évet, amíg én is szülök, mi olyan rohadtul fontos pont nálam? Bizonyára nincs jobb dolga a kedves tanácsosnak, de kérdezze csak meg az Arkan kapitányát, majd Wells megmondja, hogy igenis fontos szerepem van a hajóján. Örülök is a témaváltásnak, kezdett egyre jobban felhúzni, és Őt nem lenne tanácsos felpofoznom úgy, mint Ethant... félő, hogy megszívnám. Szóval az Ocan.
- Eddig sajnos csak egyszer volt lehetőségem lemenni, de sokkal tisztább volt, mint a Föld, amikor ott éltem. Érezhető rajta, hogy az ocantisok nem szennyezik a környezetüket, hanem együtt élnek vele. Valahogy ilyennek képzeltem el régen is a Földet, még a gyárak és minden egyéb technika előtt. - adok teljes választ a kérdésre, de a következő kissé elgondolkodtat. A családom hiányzik a legjobban, akik már meghaltak és a barátaim, de tudom jól, hogy nem ilyen válaszra vár, így egy kicsit elgondolkodok a kérdésen. A régi rendszert is szívesen említeném, hogy hiányzik, de nem, ez még túl erős lenne, jobb hallgatnom tehát, így megköszörülöm a torkom és végül egy sokadik dolgot mondok.
- A természet csodái. A Földön gyönyörű helyek voltak, hatalmas hegyek és tengerek... különféle erdők és tavak. Ezért is szeretnék ismét lejutni az Ocanra, hogy még jobban körülnézhessek ott. A levegő is tiszta volt, az ételek íze pedig teljesen más, mint most. - kicsit talán elkalandoztam. Elhallgatok, már így is túl sokat beszéltem erről. De oh, bárcsak tovább fecsegnék és ne kerülne szóba az a bizonyos küldetés, melyre úgy mondok igent, hogy tudom, ez a kötelességem, de amikor kiderül, hogy Bernardhoz van köze és el kellene lopnom tőle valamit, kezdek egyre bizonytalanabb lenni abban, hogy teljesíteni fogom Oscar parancsát.
- Mindketten tudjuk, hogy Önnek nem lehet nemet mondani... uram. - nézek a férfi szemeibe dühösen és igen csak nehezemre esik nem felkelni, hanem ülve maradni és jó kislányként viselkedni. Tekintetemmel követem őt, így kerül hamarosan az asztalra egy füzet, amin hamarosan tenyerem helyezkedik el, így tartom meg attól, hogy lepottyanjon róla. Látom hát... már hogyne látnám. De nem kell kérdeznem, már folytatja is a tanácsos, hogy mit akar ezzel kezdeni. Nem vagyok hülye, sejtem, hogy fontos iratokat tartalmaz a Bernardnal lévő jegyzet, így rászorítok a kezemben lévő tárgyra, majd felkelek.
- Ez nem fer. Azt kéri tőlem, hogy vagy Bernardot áruljam el vagy magát, de én mindenképpen rosszul járok. - felkelek idő közben, közelebb lépek a férfihez, majd határozottan ejtem Oscar ölébe a jegyzetfüzetet. - Én nem veszek részt ebben a játékban, és ha segíteni akarnék se tudnék ilyesmit megszerezni tőle, észrevétlenül. Maga csapdába akar csalni, csak azt nem értem, hogy miért. Mit ártottam magának? - nézek bele a szemeibe, de még mindig némileg fölötte állok. Meguntam a játszadozását. Mégse akarok túlságosan pofátlannak tűnni, érzem én is, hogy túl veszélyes ez a helyzet, így végül visszaülök a kanapéra, de most már közelebb vagyok a másikhoz, mint eddig, de ez nem számít.
- Kérem Mr. Pavell, ne kényszerítsen ebbe bele. Kérjen tőlem mást, ezt a feladatot pedig bízza egy másik emberre. - nem mondom ki direkt, de egy nőre gondolnék, aki közel férkőzik Bernardhoz, bebújik az ágyába és amikor elaludt, ellopja Oscarnak a jegyzetfüzetét, majd amikor Pavell átnézte, vissza is csempészi. Jó esetben ez senkinek se tűnne fel, de én erre nem vagyok hajlandó.


Vissza az elejére Go down
Oscar Pavell...
Titulus : Consilium feje
Tartózkodási hely : Volantis
Hozzászólás száma : 23
Oscar Pavell...
Azonosítatlan létforma



#12Kedd Júl. 03, 2018 12:37 pm
Samantha && Oscar

Csak rálegyintek, az az érzés kering körülöttem, mint egy szemtelen légy, hogy a csaj túl buta ahhoz, hogy megértse miről van szó, minden más csak szájtépés. Felesleges fecsej arról, hogy milyen kurvára nem számít Ő, mint jelenség, hiszen semmi különleges nincs benne. Imádom az önimádó, beképzelt fajtáját, biztos a plázacica volt, a többiekkel balettozott mások idegein, aki füves cigit szívott és az volt a menő, hogy ellent mondott a tanárainak, szüleinek, mert ettől lett nagylány, holott az összegészre pont ugyanannyira nem volt rálátása, hogy nincs most sem. Mázli, hogy különböző nőkre bukunk, így lehet esélye neki is közénk kerülni, noha nem sok. Sem szépnek nem tartom, sem okosnak, de még csak elég intelligenciát sem sejtek a fejében azon kívül, hogyan kell dolgokat összeszerelni.
Sebaj. Majd beszélek Williammal, aki még mindig az én emberem, rangban pontosan ugyanúgy alattam áll, mint ez a nagyra nőtt csecsemő itt velem szemben. Hol vannak a nők, akik tudnának okosan válaszolni, nem pedig sértett kölykök módjára?
Megunom a vitát vele. Majd William garantál egy kölyköt mondjuk másfél éven belül, vagy beteszik a közösbe a nő méhét, ennyit látok ebben a dologban. Aztán tőlem játszhatják a kemény nő vagyok, még keményebb férfi, utazgatok én meg közben baszogatok játékot, ez engem már semennyire sem érint. Kezdem azt érezni, hogy a csaj sem, kislány ez még.
Nem reagálok arra sem, hogy „egyetlen nő”, mert biztos vagyok benne, hogy túl hülye ahhoz, megértse az egyetlen is sok, mellé az sem kizárt, hogy beszélget más nőkkel, hogy olvasgat néha, mást, mint szaklapokat és pontosan látja, hogy az összes buta punci úgy áll a dologhoz, ahogy ő. Mindenki csak egyetlen, aki nem szül, ebből lesz tucat, majd kettő és így tovább, de nem, a mellékelt ábra szerint ésszel ezt Ő nem fogja fel.
Mélyet sóhajtok. Hiba volt iderendelni, szerintem a feladatra is tökéletesen alkalmatlan.
Halkan elnevetem magam. Örülök, hogy felvilágosít mi a fontos, magamtól biztosan nem tudnám, biztosan én sem látok belső információkba, ahogyan ő sem és a társai sem… Igen, csak így lehet.
Újabb biccentés. Sajnos én nem ismertem a Földet, de nagyon sokat olvastam róla, őrült nagy a tudástár idefent is, az emlékek, a filmek, a könyvek, a feljegyzések, a titkos miniszteri beszámolók, 51-es körzet, piramisok és társai.
Ki sem fejtem, hogy a Föld pont azért ment gallyra, mert a sok kis karrierista seggfej, mint Ő is és még pár társa pont azt felejtette el, hogy fenn kéne tartani az életet. Persze, mindenki a vállát vonogatja, én csak egyszer dobtam el csikket és műanyag palackok ezreit sem én zúdítottam a tengerbe, én azt is csak egyszer hagytam el az erdőben. A kocsimmal sem én szennyeztem a légkört, hanem az összes többi, de a bőr cipőmért sem nyúztam meg marhát, eleve halott volt… Blablabla. Kár lenne erről eszme cserélnem vele, kételkedem benne, hogy megértené, hiszen fentebb sem érti a pontos lányegét a dolgoknak, ezt miért tenné?
- Remélem, hogy az Ocan nem lesz a technika áldozata. – hiszen a Föld is az lett, erről értekezések ezreit lehet lapozgatni, hogy a technika megugrása, hogyan hajtotta előre az embereket, valamit mennyire elmélyült a mélyszegénység, mert mindenkinek csak az egyén, az Én, a saját magam, volt a fontos, ahogy bebizonyosodott ez Samantháról is. Kár érte.
Arról pedig gondoskodom, hogy egy ideig ne jusson le az Ocanra, kicsinyes bosszú, de néha én is lehetek kölyök, ha már mindenki az körülöttem.
- Nem lenne tanácsos. – nekem nemet mondani, azonban ő megteszi. Lepillantok az elém ejtett füzetre, nem nyúlok érte, fel sem állok, hagyom, hogy kimozogja magát a lányka.
A mit ártottam kérdésre felszalad a szemöldököm. Miért ártott volna?
Kicsit kezd az a gondolat érlelődni benne, hogy a kislány a fejembe lát, márpedig nem kultiválom a gondolatolvasást.
Látom, hogy begurul, az ideg rángatja a szívét, az enyémet pedig a csalódottság, de nem baj, minden feladatra vannak embereim, a húségének tesztelése lett volna a cél, lévén consiliumi feleség lesz, ha minden jól alakul. Lassan reménykedek benne, hogy nem.
- Rendben van Samatha, nem kérek Öntől olyat, amire nem képes. – szüljön gyereket, nőjön fel, legyen felelős, lopjon…sötöbö.
Mély, csalódott sóhajjal állok fel, elsétálok mellette, a füzetet az asztalon hagyom, és kinyitom a bejárati ajtót, jobbomban a kilincs, ahogy hátralépek, balom a zsebemben.
- Legyen szép estéje! – jelzem, hogy távozhat, sőt mi több húzzon a picsába, hogy foglalkozhassak az ügyeimmel tovább, sajnos én nem érek rá, mint ő, a fülzsíromat tenyészteni.
Nem szeretem a fajtáját, ezt a pöffeszkedő mivoltot, a fontosságának túlbecsülését, ha rajta és a hasonszőrű társaién múlna az életünk, már halottak lennék.
Lássuk azért be, hogy erőszakkal kényszeríteni nem tudom, hogy tegyen a kedvemre, nem így, könyörögni nem fogok, főleg, hogy van a helyére 15 másik. Így inkább legyen igaza, távozzon, örüljön, hogy büszkén, felemelt fejjel járhat, mint fajunk árulója, de legalább a kezét nem piszkolta be. Nem lesz nagy szövetséges, nem lesz játszótárs, egy a sokból. Viszlát.
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#13Kedd Júl. 03, 2018 8:41 pm
Oscar & Sam
Oscarral egyáltalán nem megy olyan gördülékenyen a beszélgetés, mint Bernarddal. A két férfi merőben más, és most már tudom, hogy okkal tartottam ettől a talákozótól. Mégis, próbálom moderálni magam, de ez egyre nehezebben megy, mivel olyan dolgot akar tőlem, amit nem fogok megtenni neki. Nem akarok ilyenné válni, nem leszek egy báb Pavell kezében!
Megerősít abba, hogy nem lenne tanácsos nemet mondanom, én mégis felkelek, majd megteszem azt, amit nem sokan tennének. Kissé aggódom, hogy mivel "hálálja" majd ezt meg nekem, de nem mutatom gyengeség jelét, csak tekintetét keresem, Ő pedig felkel. Hallom a sóhajt, de tette meglep, hogy úgy dönt, nem győzköd tovább. Nem a képességeimmel van a gond, de erre nem térek ki, inkább követem, amikor látom, hogy ki leszek tessékelve tőle. Udvariasnak tűnik, de valahol mégse, mivel ez a földön is azt jelentette, hogy húzzak el innen minél messzebbre. Vettem a célzást. Amikor viszont mellé érek, egy pillanatra megtorpanok, majd a férfi szemeibe tekintek.
- Én nem akarok Önnel rosszba lenni Mr. Pavell, de önmagam se akarom feladni. Sajnálom, hogy ezt nem érti meg. - talán kiérzi szavaimból, hogy tényleg nem szándékom a bosszantása, ahogy az ellenszegülés se. De consiliumi feleség leszek, most már minden tettem Williamre is kihathat, ahogy engem is jobban megbélyegezne. Lehet, hogy soha, senki se tudná meg, de nem bízom a férfiben, soha se tudnék megbízni benne.
- Önnek is szép estét! - biccentek, ideje távoznom. Az egyik őr minden bizonnyal át fog kísérni Bernardhoz, mivel Oscar után még nála is hivatalos vagyok. Ma már másodszorra fogunk találkozni, lassan többet látom, mint a vőlegényemet. Ez a beszélgetés után viszont valahogy most már nincs kedvem Lavignonhoz sem, jobb lenne csak magamra maradni, de tudom, ez valóban nem választás kérdése. Ideje haladni, talán egy fél óra múlva már az Arkanon lehetek...

Vissza az elejére Go down
Phoebe
Titulus : ☆ admiral ☆
Tartózkodási hely : ☆ wherever it's needed ☆
Hozzászólás száma : 472
Phoebe
Alfa és Omega



#14Vas. Júl. 08, 2018 1:01 pm
szabad játéktér
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Ugrás:
^
ˇ