Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Régi Játéktér :: Volentis ûrállomás :: Legénységi szárny Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Orvosi részleg
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Anonymous
Vendég
Vendég



#31Vas. Júl. 29, 2018 9:57 pm
Be mine...
Sam & Will

Ahogy az idő halad, a dolgok kezdenek úgy alakulnak, ahogy én akartam. Már megint, de nem bánt, hiszen ezért tennem is kellet, s nem csak annyit, hogy oda szóltam, hogy csinálja meg, vagy hogy legyen így. Bár ha csak mondtam volna neki, hogy legyen a feleségem, szerintem akkor is igent mondott volna szerintem, mivel consiliumi tag vagyok. Játszom vele, mint ahogy egy vad a zsákmánnyal, úgy is tudom, hogy mi a vége, de élvezem a játékot, hogy összezavarhatom. Alapvetően kedves vagyok vele, és nem követelőző, de időnként átváltok üzleti üzemmódba, a hivatal súlyával terhelem, s a kötelezettségeivel, amelyek alól nem bújhat ki. De a játék alatt én is egy kicsit beleveszek, s elcsattan az a bizonyos csók, de megállunk. Ugyan az egyetemi évek súrlódást okoznak köztünk, de nem érzem veszélyesnek a jövőnkre nézve, bár amikor a csokira nem nyitja ki a száját, akkor már egy kicsit aggódom. De próbálok rákérdezni nála finoman. Majd eszembe jut, hogy hátha a csoki nem ízlik neki, hiszen ő kóstolta a földön is. De először csak a szemembe hazudik, hogy semmi baj, majd finomít, hogy ez túl gyors neki. Pedig előbb, amikor a testét simogattam, akkor az nem volt túl gyors neki. De ez a kis gesztus igen. Igaz, hogy nem kis gesztus, hanem az erőm próbálgatom felette, ezt érzi is szerintem, de nem baj. Az már viszont igen csak baj, hogy hazudni próbál nekem, de nem szólok most érte semmit. Most. De megjegyzem magamnak, hogy a hazugságokról beszélnünk kell majd.
Majd a beszélgetésünk a munkámra terelődik, de azért csak felszínesen, hiszen nem akarom már most tönkre tenni a világommal. Így csak a 16 éves kislányok történeteibe megyek csak bele, hogy mennyire fontos az ő szenvedésük az emberi faj fenn maradása miatt. De arról nem beszélek, hogy milyen mocskos dolgok vannak a consiliumban. Így inkább kettőnkre terelődik a beszélgetés. Arra, hogy meddig vagyok hajlandó várni rá, illetve, hogy hogyan legyen a házasságunk. Azt elég egyértelműen kifejtem, hogy meddig vagyok hajlandó várni rá, de hogy enyhítsem a terheit, így meghagyom neki a döntést az esküvőnkről. De ő a zártkörű mellet dönt, ami számomra kicsit csalódás, mert jobban szerettem volna, egy felhajtást, hiszen még is csak a consilium egy tagja hazásodik. De ha nem akar felhajtást, akkor nem lesz. Majd az eljegyzésre csapunk egy bankettet, közben az „eljegyzési időről” beszélgetünk, ami nem létezik. Hogy ezt bebizonyítsam a Com-omot előkeresem a hozzá tartozó forma nyomtatványt, s oda tartom felé, hogy lássa miként is működik az aláírás, és hogy mit ír a szabályzat. Amire meghűl a vér az ereiben a kedvesemnek, erre kicsit számítottam is, ahogy arra is, hogy félelemből rá nyom azonnal. De ellenkezik, és nekem szegezi a kérdést, hogy nem várom el, hogy aláírja. Hazudhatnék, de nem akarok neki.
-Nem várom el, de jól esne – mondom neki tényként. – elvégre megmondtam, hogy papírtól függetlenül, akkor tartjuk, amikor akarjuk függetlenül attól, hogy mikor írjuk alá. – majd néhány másodpercig csendben maradok, hogy kigondoljam a kompromisszumot, amit fel tudok ajánlani.
-Van egy ötletem – kezdek bele – de szabálytalan. Be tudom íratni az orvossal, hogy nemi betegséged van, így amíg azt nem kezelik ki, addig nem mehetsz férjhez. S szerintem tud olyaz írni, hogy még nyerjél 1-2 hónapot. – ezt tudom felajánlani neki, mint kompromisszum, vagy mint haladék. Ha nem megy bele, akkor nincs más választásom, mint, hogy most aláírjuk, így vagy úgy.
Majd a beszélgetés a házastársak egészségügyi beleszólásaira terelődik, amit ő elég egy oldalúan fog fel, s ki is fakad egy kicsit, hogy ez szexista, és diszkrimináns.
-Ugyan? Azt hiszed a nők nem kötelezik a férjeiket potenica növelő műtétre? Vagy kockás has műtétre? Miért lenne ez diszkrimináns? Mind a két félnek joga van az élvezetre. – fejtem ki röviden, persze ha ő akarna rajtam ilyen beavatkozást elvégeztetni, akkor erős falakba ütközne, de a joga meg van hozzá. Én sem akarok rajta változtatni rajta semmi, pedig nekem könnyebben menne, mint bárkinek, de szeretem a természetes szépséget. Az első feleségem is idővel „csúnyult” de akkor is olyan volt, amilyennek az Úr teremtette. Mások talán azt mondanának, hogy megcsúnyult, vagy hogy megöregedett, de én úgy szerettem, ahogy volt, s ezt el is mondom neki, hogy nem akarok rajta semmit, s ezt nem csak szavakkal fejezem ki, hanem egy puszival is, bár kedvem lenne megcsókolni, és hagyni, hogy elvesszünk egymás testében. De nem lehet. Még az emberek megszólnának, hogy találkoztunk, s ő már azonnal az ágyamba köt ki. Jól van, tudom, hogy nem szólna senki egy rossz szót sem, de engem így neveltek. A huszadik században a földön azt mondták volna rólam, hogy egy letűnt kor lovagja vagyok, pedig nem. Csupán apám a szíjával tanított jó modorra, s hogy tartsam magam olyan szabályokhoz, amikhez más már nem tartja magát. Ahogy ő fogalmazott: „Attól, hogy mások bunkók vagy gerinctelenek, az nem ok arra, hogy te is az legyél.” vagy a másik kedvenc mondása: „Attól, hogy mások nem élnek erkölcsösen, attól még te élhetsz.” Nem egyszer vert véresre, hogy egy – egy leckét megtanítson nekem, aminek azért meg is lett a haszna. Hiszen nagyon is adok a látszatra.
Próbálom vele érzékeltetni, hogy mennyivel másabb lesz az élete, és hogy mennyivel másabb körökben fog mozogni, amikor a feleségem lesz. Nem ha a feleségem lesz, mivel ez nem kérdés. Így el kezdem sorolni, hogy hol járt, vagy mennyit költött vélhetőleg, akkor zavarba jön, bár nem rémül meg. Bár amikor Loise boltja kerül szóba, akkor kijelenti, hogy nem tudta, hogy meghalt.
-Nem tudok pontos információkat, nem hozzám tartozik az az orvgazda. – mondom, miközben nyomkodom a Com-ot, hogy részleteket tudjak meg. – Elvileg még élt, amikor a fivérei kivitték a boltból, gondolom ők fejezték be a dolgot, s egyikük átvette a boltot. – majd hozzá teszem – az orvos drága lett volna, és sokat kérdeztek volna.
-De nézzünk mást. – nyomkodom a Com-ot. – Kíváncsi vagy a kedves Katarina barátnőd egészségügyi aktájára, vagy hogy mit csinál az eltávon? Az utolsó nőgyógyászati vizsgálat kielégítő, bár az orvos megjegyzése, hogy „kontroll kell” az nem túl bíztató.
Szívesen folytatnám még avval, hogy nézzük meg a Jola vagy az Arkan éves költségvetését, vagy akár módosítsuk. Vagy esetleg léptessük elő őt ezredessé? Persze csak ezért, hogy érzékeltessem, hogy mennyivel más lesz az élete, de a fránya Com hívás megzavar minket, s tudom, hogy ennek a találkozónknak vége kell, hogy legyen.
-Szívesebben töltenék veled most még egy órát, de mint mondtam elfoglalt vagyok – mondom szomorúan. – De sajnos most csak ennyire volt időnk.
Már állok is fel, hogy az ajtóig kísérjem, mert tényleg nincs több időnk, de pedig még annyi mindenről kellene még beszélnünk. Így amíg az ajtóhoz érünk, addig próbálom összefoglalni a lényegeseket.
-Majd Com-on tartjuk a kapcsolatot, hogy mikor, hogyan legyen a következő találkozás, és a többi részlet. – nem kérdés volt, vagy ajánlat, hanem egyszerű ténymegállapítás. Búcsúzóul, megfogom a kezét. és egy lágy csókot nyomok rá, amilyet csak a filmekből ismernek ma már az emberek.
-Még valami – szólok utána, mikor kilépett – Lehet, hogy hamarosan meg fognak keresni más Consiliumi tagok, vagy emberei. Légy óvatos velük.

Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#32Kedd Júl. 31, 2018 7:54 pm
William & Sam
Oly sok témát említünk, melyek majd további gondolkodásra késztetnek, de most még Williamra kell figyelnem, még mindig tud újat mutatni. Nem szeretnék az esküvőn felhajtást, több okból se, de aláírni se akarom máris azt a bizonyos nyomtatványt, mely kimondaná, hogy mi ketten férj és feleség vagyunk. Még szükségem van egy kis időre, legalább csak néhány napra, mert... mert erre még nem készültem fel. Ugye nem várja el tőlem, hogy most azonnal megtegyek mindent, amit mond? A válaszából kiérződik, hogy de, nagyon is elvárná, de nem erőlteti... jelenleg még nem.
- Számomra akkor is fontosak a formaságok. - jelentem ki a férfi szemeit fürkészve, de amikor a nemi betegséggel jön elő, hogy úgy nyerhet nekem némi időt, elhúzom a számat. Ennek baromira nem örülök, így szükségem van néhány másodpercre, amíg átgondolom az ajánlatát. De nem... arra nem vagyok képes, hogy most azonnal hozzámenjek, hogy máris a felesége legyek, máris lefeküdjek vele. Az az 1-2 hónap pont jónak tűnik, legyen akár ez az ára.
- Rendben van! Írasd be, hogy gombám van, az bármelyik nőnél előfordulhat és hetekig kell kezelni. Mivel addig az Arkan útnak indul, így amíg vissza nem érünk, megkapom azt a pár hónapot, és senki se gondolja majd azt, hogy komoly bajom van. - mert abba nem egyeznék bele. Érzem én is, hogy nem nekem kellene parancsolnom a férfinek, nem is parancsolni akarok, de ez szerintem teljesen megfelelő lenne. Nehogy nekem valami mást írasson be... A komolyabb nőgyógyászati gondokat egyébként is tovább kell kezelni néhány hónapnál, így bízom benne, hogy ebbe ki tudunk egyezni. A szépítő műtétek említésére se reagálok túl jól, kezd elegem lenni ebből a beszélgetésből, de tudom, hogy szükségszerű. Az ereje fitoktatása viszont már nem, ahogy lenyomozott engem és most elém tárja mindazt, hogy tudja jól, hogy mennyit keresek és mire költök... na meg hogy merre járok. Kellemetlenül érzem magam tőle és Louis boltjának említésére már idegessé is válok. Nem akarom, hogy bárki tudomást szerezzen arról, ami ott történt, de a haláláról tényleg nem tudok konkrétat. Nem néztem meg, hogy él-e, valahogy mással voltam elfoglalva. Csak hallgatom a magyarázatokat, egyet bólintok, majd akkor kerekedik el kissé a szemem, amikor Kat-et említi meg. Most viszont már kezem a férfi kezére helyezem lágyan, megállítva őt a com nyomogatásában.
- Nem vagyok rá kíváncsi William! Megértetem, hogy mindenhez hozzá tudsz férni, e felől eddig se volt kétségem. - nézek bele a szemeibe, és remélem, hogy érti, nem kell felvágnia, tisztában vagyok a hatalmával. Igen, félelmetes, de ismerem már a Consiliumot, nem kell nekem bemutatnia. Ezért is félek annyira attól, hogy pont egy tanácsoshoz kell majd hozzámennem. A hívás félbeszakít minket, amit egy pillanatra se bánok, tudom jól, hogy végre szabadulhatok, így a kabátomat magamra veszem, majd "búcsúzunk".
- Tudom, hogy elfoglalt ember vagy, nincs semmi gond. Lesz még időnk egymásra! - mosolyodom el, és ez valóban igaz, bár jelenleg a mosolyom kissé mű. Sikerült rám ijesztenie ezzel az egésszel, túl sok volt mára mindaz, amit hallottam tőle, így igyekszem minél hamarabb elhúzni a csíkot. Egy kicsit egyedül akarok lenni és talán egy sör most jól esne.
- Rendben van! - biccentek a com említésére. Tisztában voltam vele, hogy valahol kommunikálni fogunk egymással, még akkor is, amikor úton vagyok. Írni fog és hívni, mivel most már a menyasszonya vagyok, de tudom jól, hogy még óvatosabbnak kell lennem ezek után, mint amilyen eddig voltam. Az ajtóhoz érünk, amikor kezemért nyúl, és sikeresen meglep a kézcsókkal, melyre csak egy kisebb mosoly lesz a válaszom. Udvarias, de ezt most értékelem. Örülök, hogy nem erőlteti rám a csókot. Már épp távoznék, amikor utánam szól, így megállok, visszafordulok, és kissé meglepetten pislogok párat. Megkeresni? Engem? Mégis miért? Annyi kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, és már nyitom is a számat, amikor felfogom, hogy most nincs erre időnk. Így végül bólintok.
- Rendben van, az leszek! Viszlát William! - hogy lehetnék óvatos velük? Már egy tanácsos is sok volt, nem hogy még több, így egyre ingerültebben haladok és alig várom, hogy bejussak a töltőállomásra. Muszáj lenyugodnom egy kicsit és átgondolnom ezt az egészet.

//Köszönöm a játékot! <3 Jöhet a következő! Wink //


Vissza az elejére Go down
Phoebe
Titulus : ☆ admiral ☆
Tartózkodási hely : ☆ wherever it's needed ☆
Hozzászólás száma : 472
Phoebe
Alfa és Omega



#33Kedd Júl. 31, 2018 8:21 pm
szabad játéktér
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#34Csüt. Nov. 22, 2018 6:39 pm

Elliana  & Edgar


Végre valahára megérkeztem a Jolára és a parancs is a kezemben van. Már csak egy valami „hiányzik” az Orvosi vizsgálati eredmény, hogy elfoglalhassam a posztomat. Gondolom, hogy az aktámat már átnézték / azokat az információkat, amiket még találtak rólam. / Bár, ez sok nem lehet, azt figyelembe véve, hogy szinte minden adat odaveszett a pusztuláskor. Az aktám többségében üresen áll, csak az archívumban szereplő információk szerepelnek benne, mint születési hely, idő, vagy rang, és betöltött posztok a Seregnél. A Családról szinte semmi sem szerepel, de talán idővel minden a helyére kerül az emlékezésemben. Tudom, hogy a fagyasztás mellékhatása is lehet ez a részleges amnézia, de mivel a családom múltján kívül nincs olyan tényező, ami bármiféle hátrányt vagy kizáró okot adna, így teljes tudattal és ítélőképességgel rendelkezem. Emlékszem a Feleségemre, a lányomra, a szüleimre és a testvéremre, ahogy minden rokonomra, csak néhány információ még nem jött „felszínre”, ami a felmenőim hívatását vagy posztját/rangját világossá tenné előttem, miért is vagyok most itt. Azt sejtem, hogy „nem véletlen” kerültem a fagyasztógépbe, de még elég halovány az emlékképem a jégtömb előtti időkről velük kapcsolatban. De nem is akarom elöltetni az agyam ezekre, majd tisztázódik minden, mikor eljön az idő rá.
Most éppen az Orvosi részleg felé tartok és a kezemben egy felírt név, akinél jelentkeznem kell a vizsgálatra. Dr. Elliana Minnick. Már a név is szépen cseng, de fogalmam sincs, hogy hol találom meg a Dokit. Ahogy közeledek a fedélzeten a megjelölt helyiség felé, már látom, hogy van éppen elég „sorszámos”, aki már várakozik. Odaálltam én is az ajtó elé, várva, hogy majd szólítanak. Fogalmam sincs, hogy megy ez itt, de odahaza órákat is kellett ácsorogni a váróba, ha egy receptet írattál volna, bár ez most nem a régi kor, hanem az új világ, de mit tudjak tenni mást? Türelmesen várakozom, hogy bejussak azért az igazolásért, s ezzel az engedéllyel, végre elfoglalhassam a Posztomat. Lassan fogyatkozik a sorban állók száma, de türelmesen várok, nincs okom sietni, de nem is akarok. Parancsot kaptam, én meg teljesítem. De, ahogy körbenézek, kissé elmerengek azon, hogy jó helyen várakozom? A felettem lévő kiírás a „legénységi szint- Orvosi részleg”-et mutatja. Most már nem vagyok biztos, hogy jó helyen vagyok, de már buktam, hogy átmenjek a Tisztire. De amint ezen járnak a gondolataim, a hátam mögül egy hang a nevemet mondja, én meg felkapom a fejem rá. Egy Hölgy áll mellettem kék köpenyt viselve és valamit nagyon néz a papírjai közt, majd a fotómat is észreveszem, amit odapillantva látok a paksaméta tetején. Kissé zavarba hoz a dolog, mert éppen ebben a másodpercben esett le a tantusz, hogy rohadtul benéztem a szintet, és vele a Vizsgálót, de most már mindegy!
-Igen, Hölgyem! Edgar Malinor Hadnagy! Jelentkezem!- vágom magam vigyázzállásba és tisztelegve állok előtte, csak azon izgulva, hogy ne nézzen most fel a mappából rám, mert a ráknak a színe, eltörpülne most az én arcszínemhez…


   


Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#35Vas. Nov. 25, 2018 6:00 pm
Alig egy napja jöttünk vissza az állomásra, de már is munkába álltam itt is, hogy még csak véletlenül se kerüljek szem elé. Még a végén a Consuluim érkezne a „jó” hírekkel. Eddig sikerült megusznom a kötelező házasságot, és remélem így is marad. Ezt valahogy nem szeretem ebben az új világban. Elvették úgy mond a döntés szabadságát, és még ki tudja , hogy mit. Nem is ástam bele magamat jobban annál, amiket kaptam, hogy tanulmányozzam szépen ébredés után.
A legénységi szárba kerültem , hogy rutin ellenőrzéseket végezzek. Egyik páciens jött a másik után. Az itt dolgozók hálásak voltak az érkezésemért, mert kezdtek nagyon eluszni. Lehet, hogy itt sűrűbben végeznek vizsgálatok, mint én a hajón? Talán sűrítenem kellene, de azzal tutira a legénység agyára mennék.
Már mikor megkaptam a listámat feltűnt egy kis gubanc, nem is tudtam mire vélni, de talán az érkező úriember megfogja. Ugyan is nem nagyon értem, hogy mit keres egy tiszt a legénységi orvosi szobában. Ide van beosztva, ráadásul hozzám. Kérdeztem is mellettem dolgozókat, hogy ez mi ,de nem tudták ők sem a választ. Hibának tituláltuk, viszont, amikor kimentem a folyosóra és hívtam az emberemet megjelent. Akkor még se csak egy elírás, vagy egyéb, mert itt van.
- Jó napot Hadnagy – köszöntöm illendően, majd beljebb hívom, és leültetem a vizsgáló asztalra , addig is a papírjait nézem,hogy nem e elnéztem én valamit, és még sem hadnagy.
- Dr. Elliana Minnick vagyok, ma én fogom megvizsgálni, de előtte érdeklődnék, hogy a tiszti vizsgáló helyett miért ide küldték? – nézek fel rá, majd vissza a papírjaiba, hátha meglelem végre a választ.
- Ó…már értem. Ön a Jolán fog szolgálni, ha jól olvasom – újra felnéztem rá kérdőn egy kicsit. Remélem nem valami sületlenséggel állok itt elő, és húzhatom utána a nyakamat.
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#36Vas. Nov. 25, 2018 8:19 pm

Elliana & Edgar

Szinte érzem, hogy vörösödik a fejem a bénaságomért. De ahogy lenni szokott, nemcsak én „baltáztam” el a helyet, hanem az iktató is, ezek szerint, mert akkor nem szerepelnék a listán, ha „jó helyre” küldték volna. De már kár aggódnom emiatt, mert már a Doktornőt követem, így arra sincs időm, hogy kimagyarázzam a hülyeségemet. Igaz, hogy ez a bénaságom netovább-ja, de inkább csendben maradnék és alá vetném magam a vizsgálatoknak. Végül is mit szépítsek magamon, ha már ilyen balul sült el ez a reggel.
-A Parancsom szerint, engem a Jolára vezényeltek. - mondom ki végül, de ez a papírjaimon is szerepelnie kellene, de már nem is tudom, mit hová írtak.
- Az igazat megvallva, nem vagyok még járatos a Részlegekkel kapcsolatban, de attól tartok, hogy véletlen egybeesés, hogy most itt vagyok, Hölgyem!- nézek rá egy halovány mosollyal, de nem őrajta derülök, hanem ezen a helyzeten. Ilyen barom is csak én lehetek, hogy eltévedek a Részlegek közt. Azt mondjuk, a javamra lehet mondani, hogy pár napos kiolvasztás után nem egy másik Bolygóra jutottam el, hanem végül az Orvosi Részlegre. Jó…. Pontosítok! Majdnem a Tiszti orvosi részlegre érkeztem meg, csak egy aprócskát arrébb, a Legénységire. Inkább ebbe már nem mennék bele. A vizsgálóasztalon ülve türelmesen várakozom. Most már itt vagyok, és túl is leszek a vizsgálatokon hamar…. Vagyis nagyon bízom benne, hogy nem merül még fel valami adminisztrációs „hiba”.




Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#37Vas. Dec. 09, 2018 8:40 pm
Furcsa, vagy sem, itt van, és az a feladatom, hogy megvizsgáljam. És ,ahogy a papírokat nézem alapos vizsgálat előtt állunk. Eleinte nem is értem, aztán a lap alján koppan csak a dolog igazán. A lap alján ott van, hogy a Jolára vezényelték, és már közben a fülemben is ez a válasz cseng.
- Így már érthető ez a kavarodás – mondom mosolyogva, és még gyorsan átnézem a maradék papírt, ami nálam van.
- Pedig nem – mondom neki egyszerűen miközben felnézek a papírjaimból.
- Én már értem miért ide került le, és miért hozzám. És mindjárt ön is megfogja érteni. Hagy mutatkozzam be még egyszer. Dr. Elliana Minnick vagyok, a Jola hajóorvosa, ezentúl Ön hozzám tartozik, és elég sűrűn fogunk találkozni - így talán már ő is érti, hogy hogyan került ide, és hogy nem kavarodott el a bürokráciában.
- A hajón elég sűrűn tartok ellenőrzéseket, vizsgálatokat, és ott vannak a rutinok is, amikor is minden le és felszálláskor megnézek mindenkit. A rendelőmet elég egyszerűen megfogja találni, főleg ,ha csoportos ellenőrzést tartok – magyarázom neki, közben a sztetoszkópomat is a nyakamba akasztottam.
- Ha kérdése van ez ügyben bátran tegye fel, illetve a hajón az ajtóm mindig nyitva áll, vagy is nem mindig, akkor zárva van, ha vannak nálam. Ha kérhetem derékig vetkőzőn le – adom ki az utasításomat, és várok, ha pedig megtörtént, akkor először a nyirokmirigyeket tapogatom meg, hogy minden rendben van e, majd következett a légzés vizsgálat.
- Vegyen mély levegőt …..Még egyet….Még egyet…. – miután végeztem ezzel felírtam az adatokat, és vettem is elő a pálcikát, és a minta vételhez való dolgokat.
- Egy nagy át kérek szépen – ha megkaptam, akkor megnéztem a torkát, majd kenetet vettem a szájából, hogy majd szépen baktérium vizsgálat alá vessék a laborban.
- És mi szél hozta a Jolára? Önként, vagy parancsba kapta? – kíváncsiskodtam közben kicsit, és már vettem is elő a következő műszert.
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#38Hétf. Dec. 10, 2018 3:43 pm

Elliana  & Edgar

Úgy látszik, hogy a kezdeti nehézségen túl vagyok. Az elírás mégsem olyan nagy gond, bár a Doktornő sem értette, hogy miért pont itt kellett jelentkeznem. Mint megtudom, a Jola hajóorvosa, és ezek szerint ez nagyban megkönnyíti majd a dolgot. Igazából nekem csak az igazolás kell, hogy „megfeleltem”, és máris tudnék állományba kerülni. Még a vizsgálat hátra van, de nem aggódom. Az erőnlétem is megfelelő, a rendszeres edzéseknek hála. Tudom, hogy sokakban felmerül az a kérdés, hogy a fagyasztó után az izmok elég rugalmatlanok, de szerencsére az én esetemben ez nem állt fent, csak nagyon kis mértékben. Minden nap felkerestem a konditermet és hamar visszanyertem az erőm. A hivatásom miatt elengedhetetlen, hogy karban tartsam magam. Nem is okozott ez a múltban sem gondot, bár akkoriban nem volt ennyire fejlett és kifinomult gépekkel tele a testedző terem. Inkább csak „hagyományos” súlyzókkal és padokkal töltöttem az edzést, de most már a gépeknek sokkal modernebb változatait is használhatom.
-Igenis, Hölgyem! Ha lesz kérdésem, akkor nem habozom majd feltenni. – válaszoltam kissé talán katonásan, de most nincs olyan, amit kérdeznék. Talán majd a későbbiekben.
Amint a szükséges iratokat átnézte és felém fordult a tekintetével, igyekeztem nem rá nézni, pedig már az első pillanatban is vonzónak találtam. Ahogy a sztetoszkópját a nyakába emelte, volt benne valami bájos, de nem mutattam ki, hogy tetszik a mozdulata. Kérésére a felső ruházatomat levettem, és kihúztam magam. Nem mintha ez egy katonai szemle lenne, de uralkodom a testem felett. Amint hozzám ér, és alaposan megvizsgál, egy apró mosoly akarna az ajkamon végigsuhanni, de megálljt parancsolok az arcizmaimnak. Puha, lágy kézzel érint, bár határozottan.
*sóhajt* *sóhajt* *sóhajt*
A „sóhajt” és az „Á” kérésének is eleget teszek, remélve, hogy nem talál semmi kivetnivalót az egészségi állapotomban.
-…ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ… - nyitva tartom a szám, hogy megvizsgálhassa a torkomat, bár sohasem tudtam, hogy mit néznek rajta. De mivel nem ez az első orvosi ellenőrzésem, így türelmesen és engedelmesen teszek eleget a vizsgálat eredményességére. Miután ezen is túl voltam, a következő utasításra vártam. Még most sem nézek rá, míg engedélyt nem ad rá. Nem szeretném, ha „bámuláson” kapna, és szerintem nem is vetne jó fényt rám, ha már az első találkozáskor zavarba hoznám vele. Mostantól a Páciense vagyok, ahogy mondta, és ehhez tartom magam. A testemen uralkodni tudok, de azért a szemem sarkából figyelem, a mozdulatait. Nem mintha félnivalóm lenne, de ilyen csodaszép hölggyel nem minden nap találkozik az ember fia. Gondolom, már férjezett, és nagyon szerencsés lehet az a Férfi, aki maga mellett tudhat egy ilyen nőt. Szép és még okos is… de most el kell hessegetnem a gondolataimat vele kapcsolatban, még a végén azt hiszi, hogy azért bámulom, mert ……
Inkább koncentrálok az előttem álló vizsgálatokra, és nem engedem kalandozni a gondolataimat.


   


Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#39Szer. Dec. 26, 2018 11:00 am
Arra gyorsan fény derült, hogyan is került ide. Szerencsére ezt gyorsan tisztáztuk, így nem kell kutakodni, hogy mi okozta a kavarodást. De rendes volt a beosztótól, hogy ide küldte, mert én így egybe mindent letudok, nem kell kétszer átmenni a vizsgálatokon, mert amit itt felvezetek, azt viszem szépen magammal a hajóra, így ott már csak le kell könyvelnem és kész. Egy kis munka megspórolás, meg szerintem ő is jobban örül annak, hogy egyszer kell most ezen túl esnie, nem pedig kétszer. Elégszer fog még nálam sorba állni vizsgálatok során, főleg, hogy katona. Ők mindig jönnek – mennek egyik küldetésről a másikra.
Viszont iszonyatosan zavar ez a hölgyemezés, meg ez a lenti túlzott etikett és beosztás béli nem is tudom, hogy mi. De majd a hajón , ha jön, akkor felvilágosítom, hogy ott lehetünk nyugodtan lazábbak, és elhagyhatja ezt a hivatalos hangnemet.
Picit elmosolyodtam, ahogy kihúzta magát. Mintha kissé feszült lenne, de egyelőre nem foglalkozom vele. Elkezdem megvizsgálni, majd a sztetoszkópot visszaraktam a nyakamba. Megnéztem a torkát, meg mintát vettem, amire kérhetek majd egy gyors laborvizsgálatot, hogy minél hamarabb meglegyen.
- Ezzel meg is volnánk – nyugtáztam le a dolgot, és vettem a kezembe a következő kütyüt, de ügyetlen voltam, és levertem a tollamat, így most hajolhattam le érte.
- Na, ez is meg van – mondom a tollra, és már el is kezdtem felrakni rá a vérnyomásmérőt.
- Nyugi katona, ez még nem fog fájni , lazítson egy kicsit - mondtam neki kicsit halkabban, mert még mindig azt a feszültséget látom rajta, mint az előbb is, amikor kihúzta magát.
Reméljük nem akasztja ki a vérnyomásmérőt. És valahogy jobbnak láttam, hogy előre vetítsem neki, hogy mik vannak még hátra.
- Még vennem kell vért, és az erőléti vizsgálat előtt még produkálnia is kellene nekem egy kis pohárba vizeletvizsgálathoz. És mielőtt félre értene nem itt kell – mondtam mosolyogva, majd a mosdó felé mutattam, ahová épp bement egy közlegény.
- Aztán ha meg van, akkor megyünk és felrakom a tappancsokat, és kicsit megizzasztom – talán kicsit túlzottan vidáman közöltem eme tényeket, és pici mosollyal, de pont azért, hogy hátha sikerül feloldani ezt a feszült állapotot nála. Nem is tudom, hogy mikor láttam, valakit ennyire fehérköppeny szindrómás embert. Mondjuk még új, majd hozzászokik a sok vizsgálat után, és nem fog ennyire feszengeni.
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
Vendég



#40Szer. Dec. 26, 2018 11:38 am

Elliana & Edgar


Nem mondanám, hogy ez lenne az első orvosi vizsgálatom, de még magamon is meglepődöm, amikor a testem nem úgy reagál, amit a tudatommal akarok. A Seregben minden negyed évben teljes körű labor és pszichológiai vizsgálatok sorozatát kellett végigcsinálnom, de most mintha… az önuralmam megingani látszik. Igyekszem feszes tartásban és kontroll alatt tartani a mozdulataimat, de ezt valószínűleg a Doktornő is észrevette.
-Igenis!- bólintok a mondatára, miszerint a vizsgálatok következő fázisához értünk. Ahogy halkan kimondom, kissé furcsán érzem magam. Még nem fordult elő velem, hogy ennyire kellett koncentrálnom, hogy uralkodjak magamon. A szemem sarkából észrevétlen követem a mozdulatait, bár tudom, hogy nem én vagyok az első férfi, akit vizsgál, de nem tudom eldönteni, hogy mit gondoljak. Aztán… amint ismét rá pillantanék, vagyis fél másodpercre, bár ne tettem volna! Megláttam, hogy leejtett valamit és utána hajol.
*Basszussss Ed! Ne nézz oda!* hunytam be a szemem gyorsan, de aztán csendben nyeltem egyet, hátha nem veszi észre rajtam. *Bár azt hiszem, hogy ez már késő.*
-Tegye a dolgát Doktornő!- bólintok ismét, és egyre nagyobb önuralom kell, hogy a testem azt tegye, amit az akaratom diktál, és ne a természet. Elég kínosan érzem magam, amiért ilyen keményen koncentrálok a reakciómra, de ahogy a vérnyomásomat kezdi mérni, már sejtésem van, hogy nagyobb értéket fog mutatni a pulzusszámom, mint a „megengedett” határérték. Próbálom elterelni a gondolataimat róla, és a plafon felé emelni a tekintetem. Lehet, hogy egy nagy levegő is segítene, de lassan már nem tudom, hogy mit csináljak. Katona vagyok és uralkodom magamon, de most az a helyzet, hogy a testem bizonyos „részei” a tudatalattimmal van összeköttetésben és mi tagadás, a Doktornőt már az első pillanatban is vonzónak találtam. Igyekszem lenyugodni és az önkontrollomat megőrizni, bár nem tudom, meddig fogom bírni. *Hogy is mondtuk mi régen a fiúkkal a bevetések előtt? „Most van véged, Ed!*
A laborhoz szükséges mintavételt, még szerencse, hogy nem előtte kell megtennem, bár most lehet egy kis mentsvár, hogy a mosdóba mehetek.
-Értem.- bólintok ismét, de nem merek ránézni. Tudom, hogy ez kissé furcsának látja, de most pár perc kellene, hogy ne gondoljak merész dolgokra, és a vizsgálatra koncentráljak. Lesz, ami lesz.




   


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Vissza az elejére Go down
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Ugrás:
^
ˇ