Volentis 142
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 

 :: Idegen kultúrák :: Archívum :: Archivált karakterek Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Jacob Walsh
Jacob Walsh...
Titulus : × Leader
Tartózkodási hely : × Unknown
Hozzászólás száma : 10
Jacob Walsh...
Az Ellenállás vezetője



#1Vas. Dec. 31, 2017 2:17 pm
Jacob Walsh
Nem a király koronázza meg önmagát, hanem a nép teszi fejére a koronát.

Az alapok
Becenév: Légyszi, hanyagoljuk. Nem hosszú a Jacob, hogy becézni kelljen.
Faj: Ember
Születési hely, idő:Volentis anyahajó 325. szobája; 2591. július 25.
Kor: Nem megy a matek? 35
Csoport: Csak nem gondolod, hogy a Consiliumnak fejet hajtok. I am the Big Brother!
Család:
Realynn Walsh – feleség – halott
Hazel Walsh – leány – halott
Családi állapot: Özvegy
Szexuális beállítottság: Heteroszexuális
Karakter arca: Travis Fuckin’ Fimmel


We've come too far to give up who we are
All ends with beginnings


Jellem
Mit mondjak? Valljam be, hogy mekkora egy állat vagyok az embereimmel szembe? Áh nem, ez nem igaz, csak azokkal, akik megérdemlik. Nem mondom magam tiszta szívűnek, lelkiismeretem már darabokban, de a maradék emberségemet megőrzöm egy szebb világért. Hiszek benne, hogy a Consilium felborítható, csak egy csapat hatalom mániás személy elképzelése a mostani világ, ami nem áll szilárd alapon. Nem, nem én akarok a helyükbe kerülni, ilyen nagy tervem nincs, viszont én akarom elpusztítani őket, pont úgy, ahogy ők tették a családommal. Mert mit ártott nekik Realynn és Hazel? Az ég világon semmit! És azt hiszik, van joguk mások élete fölött dönteni… Ez az, amiért meg fognak bukni. Az emberek nem hülyék, nem egy csoport állat, amit vezetni kell. Nagy tudósok vannak soraikba, mégsem látják az erdőt a fától.
Gyengeség, erő? Nem tudnám meghatározni, ami számít, hogy ha már én szerveztem meg az Ellenállást, akkor én is viszem véghez. Emberek, ocantiszok hisznek bennem, és az álmaikat, az álmainkat nem akarom összetörni. Segíteni akarok, ahogy ők nekem. Egy csapat vagyunk, családom helyett ők lettek a családom tagjai – fontosak, szeretem őket. Ahogy ők tisztelnek, úgy én is őket, ez tesz minket erőssé. Nem mondom, mindig kell vezető, de a vezetőt mindig a nép választja meg. A Consilium ezt nem tudja kezelni, jobb világot hozhattak volna létre, ha az a volna ott nem lett volna. Viccet félretéve, egy másik világban, lehet, én ülnék a Consilium élén, és jónak gondolnám a céljaikat, de nem így. Nem áldozatok árán, nem lehet megszabni, ki meddig éljen, ki mikor szüljön. Nem robotok vagyunk, hanem érző lények!
Rossz emberrel kezdtek ki, mert én nem felejtek. Nem hajtok fejet azok előtt, akik a szeretteimet ölték meg, és nem csak az enyémeimet. Másokét is. A harag és a bosszú az egyik fűtő, mert akárhányszor csak hallom a nevüket, legszívesebben a torkuknak ugranék. És nyugodtan tudnak aludni…
Nos, most, hogy félig-meddig kiveséztük ezt a témát, iszunk? Mert ebből kurvára nem vont le senki egy jellemet. Mesélhetek én örökké, akkor sem fog senki tiszta képet kapni, milyen is vagyok. Dobáljak szavakat: segítőkész, kedves, aranyos, néha forrófejű, bosszúszomjas, képzett katona, ex-minta apa, szigorú, néha kicsit genyózó, szórakozott, bátor, bajtársias, intelligens, kicsit ódivatú, törtető, határozott, keménykezű, tiszteletteljes, rátermett, taktikus, begyöpösödött lázadó, Ellenállás vezető? Noh, előrébb kerültünk? Ha igen, igyunk, ha nem, igyunk! Egy a vége, rajtam keresztül kell menni, hogy az Ellenállás valaha is elpusztuljon!


A gyűlölet forró, égeti a testemet, ahogy meredek ki az ablakon. Bugyog a bőröm alatt, és csak várom, hogy egyszer kirobbanjon belőlem. Ki is fog robbanni! De azt látni fogja a Consilium, meg fogják tapasztalni, milyen is az, mikor én mérges vagyok.
Miért őket kellett? Mit ártottak? Egy légynek sem tudnának… Felidézem, ahogy Realynn csak mosolyog. Barna haja vállára omlik, rozsdabarna szeme pedig engem les, bennem keresi a biztonságot, az erőt. És én azt hittem, megadhatom ezt neki. Gyönyörű volt, a legszebb nő a világon, és az én feleségem lett! Olyan tökéletesnek tűnt minden, miközben a díszlet alatt mások munkálkodtak. Consilium, Oscar és a bandája… Mert azt hitték, van joguk másokat elpusztítani, tönkretenni. Milyen álomvilágban éltek, fiúk? Rengeteg tudós van az oldalatokon, mégis olyan szakadékot ástok magatok alá, hogy abban öröm lesz eltemetni titeket.
Ott volt Hazel is. Életrevaló, naiv kislány, még csak 11 éves, akinek a legnagyobb baja az volt, hogy fogszabályzót kellett hordania. Okos volt, egy kis tünemény, aki színt tudott hozni bárki életébe. Majd… Majd volt-nincs. Többet nem hallom hangját, nem látom. Még csak sírt se tudok adni a számukra, hogy legyen egy helyük. Semmi. Nem maradt utánuk semmi, mintha nem léteztek volna sosem, csak az emlékek mesélnek folyton folyvást. Mindenről ők jutnak eszembe, nincs nap, hogy ne gondolnék rájuk, pedig már ennek is egy ideje.
Idő, ami folyamatosan telik. Nekem nyereség, Consilium számára? Nem tudom, nem látok bele rendesen a rendszerbe, de nem jelenti azt, hogy nem fogok. Az Ellenállás lett az új gyermekem. Katonaként jó alapokkal indultam, igaz, régi álmom volt, hogy egy hajóval nézzek körbe az űrbe, de az Ocanon van rám szükség most. Fejlődünk, még megbújunk, de már nem sokáig. Lassan épül ki az Ellenállás, behálózzuk az Ocant, a Volantist, a legtöbb hajót. Szépen lassan megjelenünk, mint a vírus. Az embereknek dönteniük kell, én meghagyom nekik a választást, de akkor lássák, hogy milyen a Consilium, és milyen vagyunk mi. Mi nem szabjuk meg a nőknek az életüket, az idősek halálát, nem robotokká tesszük az embereket, és likvidáljuk őket, ha már selejtesek. Azt hittem, mikor az Ocanra tettem először a lábam, hogy ez egy új világ. Szabadsággal, boldog élettel, lehetőségekkel. De csak tudtunk nélkül kaptunk bilincseket. Ezt vagy valaki meglátta, vagy fel kell nyitni a szemét. Vannak, akik tenni akarnak jövőjükért, életükért, másokért. Ez az Ellenállás. Kicsit Star Warsos a beütése, de ez nem egy filmbeli vicc, ez a valóság. Harcolnunk kell önmagunkért, családunkért, barátainkért. Az Ellenállás már nem egy csoport, nem egy név, nem egy ideológia, hanem élő szervezet, ami az életért küzd. Félelemmel telt napjaink vannak ugyan, de nem hagyom, hogy rettegjünk – tartom őket, életet lehelek beléjük, célt adok magunknak. Engem nem érdekel, hogy ember vagy ocantis, mindkét nép teljesen más, és e kettő közötti aranyközépút a mi lehetőségünk, amit minél zökkenő mentesebbé kell varázsolnunk. Rory ebben nagy segítség, ahogy mindenki más is, aki igyekszik.
- Jacob! – harsan egy név, mire elfordulok az ablaktól. Dante jelenik meg, a bal kezem leginkább. Nem tudom, hogy ez a valódi neve, vagy felvette, de igazság szerint mindegy. Tűz elemű ocantis, kimondottan jól harcol, az egyik tanító a csapatban. – Készen vagyunk!
Bólintottam, miközben egy hevenyészett mosoly alakult ki az arcomra. – Remek, szólj Effynek, kezdje meg a sárga kódot, figyeljék a környéket. És Lucillenak, hogy a fogadás még áll.
A magas férfi elszaladt, én pedig csak néztem utána, miközben a fegyvereimet szedtem össze. Puccs? Oh nem, kedves olvasó, mégis mit hisz, hogy ostoba módon több száz embert teszek kockára? Nem, csak a Consilium tartsa nyitva a szemét. Jacob Walsh és az ellenállás érkezik. Legyen nyugtalan éjszakájuk, hisz a mese még csak most kezdődik.
A szobából kilépve emberekbe ütközöm – szemükben csillog a remény. Amit bennem látnak, amit a mai napra összeverbuvált csapatban. Aggodalom, hogy lesznek áldozatok. Bizalom, hogy képesek vagyunk megcsinálni. De az elsődleges, a remény az álmainkért, amik remélhetőleg egy napon igazak lesznek. Ha rajtam múlik, igen. Az én álmom Oscart és Consiliumot megölni a saját kis pirulájukkal. És még kegyes vagyok hozzájuk, hosszú szenvedést érdemelnének amennyi embert megöltek. Vér tapad a kezükhöz, mind gyilkos. Nem mintha én nem lennék az, kicsit sem mentegetem magamat, de másokért harcolok, ők csak magukért, hogy a hatalmuk teljes legyen, hogy a világuk meginghatatlan, de minél jobban erősítik a tartóoszlopokat, annál instabilabb lesz. A szerkezet maga rossz, nem javítani kéne, hanem cserélni.
Hogy ha ez megtörténne, mi lenne tovább? Nem én akarom megszabni, döntsenek az emberek. Valóságos demokrácia lesz, nem pedig a diktatúra belebújtatva a bőrébe. De én ehhez a jövőhöz vezetem az embereket, nem több, hogy utána mit választanak, kit választanak, rajtuk áll, én megmaradok elveimnél. Ha véghezviszem bosszúmat, megbékélek, tudom, hogy nyugalomban van Realynn és Hazel, ha én is.
12 főt szedtem mára össze, többet nem akarok kockáztatni. Ha kevés, akkor nincs esélyünk, ha sok az ember, akkor nem vagyunk hatékonyak. Magam lépek az élre, hiszen ha az Ellenállást romba akarják dönteni, először rajtam kell átverekedniük magukat!  Én vagyok az alapító, a vezető, bennem hisznek és én ennek eleget is teszek!
Felnyitom az emberek szemét, nem aludhatnak örökké. A jövő rajtuk is múlik, nem csak rajtam! Consilium, mit lépsz? A sakk játszmánk rég elkezdődött, és most én lépek!

Memento Mori
Abeth (19) Még nincs
Vissza az elejére Go down
Maddox Wes
Titulus : A lázadók vezetője
Tartózkodási hely : itt is - ott is
Hozzászólás száma : 74
Maddox Wes
Azonosítatlan létforma



#2Vas. Dec. 31, 2017 4:09 pm
Elfogadva!
Stars can't shine without darkness

Nagyon megindító volt olvasni a soraidat. Férfiasan bevallom pont annyira rántottál be magaddal, mint a minap nézett Éjszakai ragadozók című film. Nem nagyon szoktam karaktereken és filmeken elmélkedni, de mégis képtelen vagyok nem ehhez hasonlítani és nem rajtad gondolkodni. Sokkoltál, elgondolkodtattál, megríkattál, gyászolásra késztettél és empátiára invitáltál. Sok-sok érzelmet sikerült kiváltanod belőlem  és ezt nagyon-nagyon köszönöm! Szerintem nagyon szépen és igényesen írsz, öröm volt olvasni. És igazából nagyon könnyű is. Egy könnyed regényhez tudnálak hasonlítani - már megint a hasonlítgatás mi? - bár a tartalom messze nem volt annyira egyszerű. Mély  tartalommal ajándékoztál meg, olyannal, amit az ember nem tud csak úgy egykönnyen megrágni, mert valami miatt mindig megakad a torkán.
A PB választás szerintem remekre sikerült, el sem tudnék ennél jobbat képzelni. Tetszik a marcona külső, az, hogy tükrözi a lelked mélyén lévő sebeket, melyek talán soha nem fognak begyógyulni. És ha már a sebeknél tartunk, abszolút megértem a Consilium iránti gyűlöletedet, de hidd el, nem csak veled történt tragédia. Milliók pusztultak el a Földön, mert nem találták őket méltónak arra, hogy éljenek, pedig egy gyermeknél ki az, aki meg tudja mondani, hogy esetleg milyen fontos dolgokra született, vagy lenne képes a későbbiekben! A Consilium rossz döntéseket hozott sok esetben, és igen, mernünk kell változtatni, lázadni, ellenállást szítani, mert csak úgy élhetünk, ha nincs elnyomás, és ha elfogadjuk egymást úgy, ahogy vagyunk. (Jé, most meg a Bridget Jones naplójából idéztem... úgy látom ez egy filmes nap! Very Happy) De száz szónak is egy a vége, szerintem remek vezető leszel, és már vagy most is, hiszen az ocantisok nem választanak meg akárkit vezetőnek, nem követnek csak úgy egy ismeretlen és gyenge embert! Úgyhogy becsüld meg magad és lehetőleg ne halj meg! Kár lenne érted, meg úgy... tudod... szükség van rád!
Most pedig el is engedlek, irány foglalózni! Smile  

Isten hozott a fedélzeten!
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
Ugrás:
^
ˇ